Home » Domki letniskowe » Ośrodek Wypoczynkowo – Leczniczy Evita od: 50zł do: 120zł

Ośrodek Wypoczynkowo – Leczniczy Evita Ośrodek Wypoczynkowo – Leczniczy Evita

Ośrodek Wypoczynkowo – Leczniczy „EVITA” jest usytuowany w pięknym otoczeniu Beskidu Sądeckiego, w malowniczej dolinie potoku Słotwinianka. Znajduje się w Krynicy Zdroju, najsłynniejszym polskim uzdrowisku, które jest znane jako „Perła Uzdrowisk Polskich”.

Uzdrowisko zdobyło największą popularność w latach międzywojennych, głównie dzięki udanej kuracji Królowej Holenderskiej i światowej sławy tenorowi Janowi Kiepurze, który wybudował tu supernowoczesny hotel „PATRIA”.

Sława uzdrowiska wynika z unikalnego złoża wód mineralnych. Woda „zuber” jest jedną z najbardziej mineralizowanych wód w Europie i jest niezastąpiona w leczeniu schorzeń gastrologicznych. Wody „Słowinki” i „Jan” są skuteczne w leczeniu i profilaktyce schorzeń urologicznych, zwłaszcza kamicy moczowej. Wody „Tadeusz” i „Mieczysław” są bogate w żelazo i są skuteczne w leczeniu różnych rodzajów anemii. Najpopularniejsza woda, „Kryniczanka”, jest często stosowana do pobudzania apetytu i zwiększania wydzielania soków trawiennych.

Wody mineralne są również używane do kuracji balneologicznych, a także borowiny i dwutlenku węgla.

Nasz ośrodek położony jest w samym sercu Zimowego Centrum Narciarskiego Słotwiny, które słynie z doskonale utrzymanych tras narciarskich i pięknych krajobrazów.

Serdecznie zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Ośrodek Wypoczynkowo – Leczniczy Evita

location_on Adres:

ul. Słotwińska 43c, 33-380 Krynica-Zdrój

woj. Małopolskie, Polska

phone 184778777

phone 606954187

insert_linkwww.evita.nsi.pl

Ilość miejsc: 45