Home » Hotele » Hotel Polski Pod Białym Orłem od: 297zł do: 999zł

Hotel Polski Pod Białym Orłem Hotel Polski Pod Białym Orłem

Hotel Polski „Pod Białym Orłem” to kameralny hotel „z duszą” ulokowany w samym sercu Krakowa u zbiegu ulic Floriańskiej i Pijarskiej, na wprost Bramy Floriańskiej i starych Murów Obronnych. Przyjmuje podróżnych od ponad 300 lat! Wnętrza zabytkowe posiadają urok starych kamienic i przytulną atmosferę dawnych lat, jednocześnie zapewniając gościom współczesne wygody. Tuż obok znajduje się Muzeum XX Czartoryskich, dwa kroki dalej jest Jama Michalika, Muzeum Jana Matejki, Rynek Główny z Sukiennicami.

Już w XVIII wieku dokumenty miasta Krakowa wspominają o trzech kamienicach, w których Zajazd Oberża Pod Białym Orłem przy Bramie Floriańskiej służyły i mile witały wszystkich przyjezdnych tuż po przekroczeniu Bram Miasta. Od 1913 roku właścicielem wszystkich trzech kamienic został książę Adam Ludwik Czartoryski, równocześnie właściciel Pałacu, w którym umieścił słynne rodzinne zbiory muzealne. Do dnia dzisiejszego, po wielu zawirowaniach dziejowych, Hotel Polski Pod Białym Orłem jest własnością rodziny książąt Czartoryskich.

Hotel dysponuje 56 pięknie i stylowo umeblowanymi 1, 2 i 3-osobowymi pokojami oraz 3 apartamentami. Każdy pokój jest wyposażony w telefon, radio oraz TV-SAT, minibarek. W Hotelu znajdują się również pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W większości pokoi jest bezpłatny dostęp do internetu.

Od 300 lat w Hotelu najważniejszy jest Gość. Miły i profesjonalny personel potrafi pomóc w każdej sytuacji. Wedle życzenia potrafi zorganizować czas wolny, współpracując z wieloma instytucjami kulturalnymi miasta. Wynajęcie samochodu i dalsze wycieczki do Wieliczki, Zakopanego czy Częstochowy nie stanowią problemu.

W hotelu dostępny jest salon fryzjerski, salon kosmetyczny, sklep z pamiątkami oraz przytulna kawiarenka.

Hotel otrzymał certyfikat „Czysta Turystyka” jako jeden z pierwszych 15 obiektów w Polsce.

Mamy nadzieję, że pobyt u nas oraz zwiedzanie Krakowa spełni Państwa oczekiwania i stanie się ciekawym i miłym sposobem spędzenia wolnego czasu zarówno podczas urlopu, jak i w trakcie służbowego pobytu w naszym mieście.

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
close
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
check
wc Własna łazienka
check
Hotel Polski Pod Białym Orłem

location_on Adres:

Pijarska 17, 31-015 Kraków

woj. Małopolskie, Polska

phone 124221144

phone 124221144

insert_linkwww.podorlem.com.pl

Ilość miejsc: 91