Home » Schroniska » Gościniec Jantar od: 90zł do: 190zł

Gościniec Jantar Gościniec Jantar

Gościniec Jantar usytuowany jest w stolicy mazurskiej krainy – Giżycku.

Zapraszając Państwa do spędzenia kilku dni ze swojego urlopu, mamy nadzieję, że znajdziecie tu wszystko to czego nie można znaleźć gdzie indziej. Rozległe akweny wodne i masywy leśne w tym jeden z najdłuższych w świecie szlak wodny połączonych ze sobą jezior mazurskich oraz obfitujące w leśne runo chociażby Puszcza Piska oraz Puszcza Borecka. Liczne ślady przeszłości regionu począwszy od pierwszych mieszkańców tych ziem galindów poprzez obecność na tych ziemiach zakonu krzyżackiego, Prusów aż po mroczne tajemnice II wojny światowej w trakcie której mazury otoczone zostały systemem fortyfikacji zachowanych do dnia dzisiejszego.

Na Mazurach swoje kwatery mieli między innymi Adolf Hitler w Gierłoży, Himmler w Pozedrzu a w Mamerkach swoją główną kwaterę, dowództwo wermachtu.

Znajdziecie tu również liczne miejsca kultu religijnego przyciągające ogromne rzesze wiernych w tym wspaniały Kościół w Świętej Lipce. Liczne imprezy muzyczne, w tym najbardziej znane nie tylko w Polsce koncerty muzyki organowej, festiwal piosenki żeglarskiej, występy najlepszych zespołów i wokalistów czy sportowe zmagania żeglarzy ściągają do Giżycka żądnych niezapomnianych wrażeń turystów.

Na parterze Hotelu znajduje się niewielka restauracja przygotowana do przyjęcia 60 gości jednocześnie. Specjalnością kuchni są przede wszystkim posiłki, skład których opiera się na surowcach własnych, a ich receptura nawiązuje do dań regionalnych. Serwowane śniadania, obiady i kolacje to kultywacja tradycji kuchni staropolskiej.

W restauracji natkniecie się nadto na suto zaopatrzony barek we wszelakie wysokogatunkowe alkohole, w tym szeroki asortyment win. Barmanki swoją finezją w przyrządzaniu drinków sprawiły już niejednemu z naszych gości przyjemny zawrót głowy.

We wszystkich pokojach telefon i telewizja satelitarna. 60 miejsc w restauracji. Przy hotelu własny parking (niestrzeżony).

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Gościniec Jantar

location_on Adres:

ul. Warszawska 10, 11-500 Giżycko

woj. Warmińsko-mazurskie, Polska

phone tel. +48 (87) 428 54 15

phone tel. +48 (87) 428 54 15

insert_linkwww.jantar-gizycko.pl

Ilość miejsc: 25