Home » Dworki i Pałace » Dworek Mikołaja Reja od: 40zł do: 100zł

Dworek Mikołaja Reja Dworek Mikołaja Reja

Zapraszamy do dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach, gdzie można nie tylko zapoznać się życiem i twórczością ojca literatury polskiej, ale także bardzo dobrze wypocząć. Można tu również zaplanować atrakcyjny pobyt w samej gminie oraz jej najbliższej i dalszej okolicy. W dworku, który wybudowała ok. 1800r. rodzina Walewskich, znajdują się m. in. Muzeum Mikołaja Reja, pokoje gościnne i punkt informacji turystycznej.

Muzeum Mikołaja Reja obrazuje związki pisarza z Nagłowicami i znaczenie jego twórczości zarówno dla piśmiennictwa, jak i całej kultury polskiej. Jest tu wystawa reprodukcji przedstawiających życie i dorobek pisarski Mikołaja Reja. Na drzeworytach umieszczono fragmenty dzieł pisarza i zapisy z jego życiorysu. W gablotach znajdują się ciekawe teksty w kopiach rękopisów – jest to m. in. „Zeznanie podatkowe” i „List do sąsiada”.

Pokoje gościnne przewidziano dla dziesięciu osób. Część z nich, zaplanowana dla czterech osób, ma bardzo wysoki, apartamentowy charakter. Jest tu oddzielne wejście, a całość tworzą dwa pokoje, kuchnia z pełnym wyposażeniem i łazienka.

Na wyposażeniu znajduje się telewizor. Druga część przewidziana jest dla pięciu osób. Składa się z pokoju, kuchni z lodówką oraz łazienki. Można tu zamieszkać również z psem. Przebywający w pokojach gościnnych, które nie są prowadzone na ściśle hotelowych zasadach, bo nie ma tu recepcji, rygorystycznych dób pobytowych, mają również do dyspozycji bogaty księgozbiór biblioteki.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
check
pets Zwierzęta
check
wc Własna łazienka
check
Dworek Mikołaja Reja

location_on Adres:

ul. Kacpra Walewskiego 7, 28-362 Nagłowice

woj. Świętokrzyskie, Polska

phone tel. +48 (41) 38 145 70

phone tel. +48 (41) 38 145 70

Ilość miejsc: 10