Home » Hotele » Dwór Zaścianek od: 50zł do: 100zł

Dwór Zaścianek Dwór Zaścianek

Dwór Zaścianek to dwa niezależne stare domy, które znajdują się na skraju wsi Borsuki, w gminie Sarnaki, w województwie mazowieckim. Obiekty te są położone na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Zaścianek został założony w 1998 roku, a pomysł na jego budowę powstał z potrzeby znalezienia miejsca do wypoczynku w spokojnym i uroczym zakątku podlaskiej ziemi.

Pierwszy z domów, zwany Zaściankiem, to pierwotnie plebania kościoła rzymsko-katolickiego wybudowana w 1923 roku. Służyła ona mieszkańcom wsi Neple nad rzeką Bug. Po przewiezieniu do obecnego miejsca, została przebudowana na wzór starego dworku szlacheckiego. Drugi dom, zwany Dworem, był przed 100 laty szkołą podstawową we wsi Próchenki w powiecie łosickim. Oba domy zostały oddane do użytku w 2004 roku.

W obu domach znajdują się wygodne pokoje dla gości, urządzone w starym stylu. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Przekraczając próg tych domów, goście przeniosą się w scenerię z epoki minionych lat. W długie jesienne i zimowe wieczory można odpocząć w ciepłym i przytulnym salonie z palącym się kominkiem. W domu znajdują się również meble, sprzęty i bibeloty z czasów, kiedy żyli pradziadowie.

W Dworze Zaścianek szczególną uwagę przywiązuje się do podlaskiej gościnności i staropolskiej kuchni. Goście mogą poczuć zapach smakowitych staropolskich potraw, przygotowanych według starych receptur. W jadalni czeka starannie przygotowany stół. Kuchnia słynie z doskonałych pierogów, pieczonej i grilowanej dziczyzny, mięs i wędlin przygotowywanych przez gospodarzy. Wiejski smalec z razowym chlebem i domowymi kwaszonymi ogórkami, podawany wprost z glinianego garnca, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gości. Na stole zawsze znajdują się również różne dania z ryb, podawane na wiele sposobów. W ciepłe letnie wieczory kolacje często spożywane są na zewnątrz domu, w szałasie, przy ognisku lub ogrodowym grillu.

Zapraszamy serdecznie do Dworu Zaścianek!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
check
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Dwór Zaścianek

location_on Adres:

Borsuki 1B, 08-221 Hołowczyce

woj. Mazowieckie, Polska

phone 833598039

phone 509221813

insert_linkwww.zascianek.home.pl

Ilość miejsc: 25