Nowy Jork – co kusi w tym mieście

Nowy Jork – miasto z filmów oraz marzeń

Nowy Jork jest amerykańskim miastem, które odmalowano na obrazach, opisano w książkach i poświęcono mu niejeden film. Miasto pełne magii, uroku, rozmachu i nowoczesności. W tym mieście można pracować, zarabiać i cieszyć się życiem. Miasto jest gęsto zaludnione, pełne mieszkańców oraz turystów. Ponad 8 milionów ludzi zamieszkuje Nowy Jork. Być w Ameryce i nie odwiedzić Nowego Jorku? Nie ma takiej możliwości. W Nowym Jorku mieści się siedziba niezwykle ważnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Bronks, Brooklyn, Manhattan, Queens i Staten Island są dzielnicami Nowego Jorku. Na Manhattanie znajduje się Chinatown, dzielnica chińska, wyjątkowo gęsto zaludnione miejsce miasta, często pokazywane w filmach oraz odwiedzane przez turystów. Manhattan jest finansową dzielnicą Nowego Jorku, pełną firm bankowych i prawniczych, dbającą o zamożność tego miasta.

Miasto pełne barw

Miasto przyciąga ludzi o różnych kolorach skóry i wyznaniach, tworzy się w nim niezapomniana mozaika kultur, języków, obyczajów. Zamieszkuje w nim ogromna grupa Afroamerykanów, którzy przybyli tutaj z południowych stanów USA.

Co roku miasto odwiedza około 40 milionów turystów. Warto znaleźć się w ich grupie i obejrzeć dokładnie Wielkie Jabłko, bo tak właśnie nazywany jest Nowy Jork. Miasto, które jest kwintesencją nowoczesnej Ameryki i spełnieniem amerykańskiego snu o potędze.

  Polecane wpisy

  • Luksemburg
   Luksemburg to niewielkie państewko położone w Europie Zachodniej, graniczące bezpośrednio z [...]
  • Przewodnik po Las Vegas
   Legendy Las Vegas Gdy słyszymy Las Vegas to wyobraźnia zaczyna pracować – nocne życie, [...]
  • Islandia i jego stolica
   Reykjavik jest stolicą Islandii Jest to najbardziej wystunięte na północ miasto będące stolicą. [...]
  • Exeter w Devon
   Exeter leży w Devon, hrabstwie angielskim Exeter jest jednym z ciekawych miast – niewielkich, [...]
  • Jak spędzić lato za granicą?
   Lato za granicą może być ciekawe Interesujące jest lato poza Polską. Można odpoczywać, pracować lub [...]
  • Brema – zajrzyj na chwilę
   Brema w północnych Niemczech Brema leży w północnej części Niemiec. Miasto ma charakter [...]