Nowy Jork – co kusi w tym mieście

Nowy Jork – miasto z filmów oraz marzeń

Nowy Jork jest amerykańskim miastem, które odmalowano na obrazach, opisano w książkach i poświęcono mu niejeden film. Miasto pełne magii, uroku, rozmachu i nowoczesności. W tym mieście można pracować, zarabiać i cieszyć się życiem. Miasto jest gęsto zaludnione, pełne mieszkańców oraz turystów. Ponad 8 milionów ludzi zamieszkuje Nowy Jork. Być w Ameryce i nie odwiedzić Nowego Jorku? Nie ma takiej możliwości. W Nowym Jorku mieści się siedziba niezwykle ważnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Bronks, Brooklyn, Manhattan, Queens i Staten Island są dzielnicami Nowego Jorku. Na Manhattanie znajduje się Chinatown, dzielnica chińska, wyjątkowo gęsto zaludnione miejsce miasta, często pokazywane w filmach oraz odwiedzane przez turystów. Manhattan jest finansową dzielnicą Nowego Jorku, pełną firm bankowych i prawniczych, dbającą o zamożność tego miasta.

Miasto pełne barw

Miasto przyciąga ludzi o różnych kolorach skóry i wyznaniach, tworzy się w nim niezapomniana mozaika kultur, języków, obyczajów. Zamieszkuje w nim ogromna grupa Afroamerykanów, którzy przybyli tutaj z południowych stanów USA.

Co roku miasto odwiedza około 40 milionów turystów. Warto znaleźć się w ich grupie i obejrzeć dokładnie Wielkie Jabłko, bo tak właśnie nazywany jest Nowy Jork. Miasto, które jest kwintesencją nowoczesnej Ameryki i spełnieniem amerykańskiego snu o potędze.