Niezwykłe miejsca na tani urlop w Europie

Wielu naszych rodaków nadal decyduje się na spędzanie wakacji poza granicami kraju. Czy jednak warto wyjeżdżać czy może jednak spędzić wakacje we własnej ojczyźnie? Tutaj już nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ każdy ma jakieś swoje konkretne upodobania, na które trzeba zwracać uwagę.

Pomijając tą kwestię warto się zainteresować jak wygląda Europa, gdy chodzi o oferty turystyczne i gdzie będzie można się wybrać na wakacje, by udanie spędzić ten czas i zobaczyć wiele interesujących miejsc. Na co się zdecydować? Przede wszystkim szukajmy takich kierunków, gdzie oferta będzie bardzo dobra finansowo. Najlepszą opcją będzie właśnie spędzenie wakacji w dobrym miejscu, gdzie będzie można miło spędzić czas, a jednocześnie koszty takich wakacji będą rzeczywiście atrakcyjne.

 

Kierunki atrakcyjnych miejsc na tanie wakacje w Europie

Jeśli chodzi o tereny w Europie, które warto zobaczyć to bez wątpienia tych atrakcyjnych miejsc jest bardzo wiele. Jak się jednak szybko przekonamy wiele atrakcyjnych kierunków turystycznych będzie związana również z dużymi kosztami, których jednak będziemy chcieli unikać przy takim turystycznym wyjeździe. Gdzie więc warto się wybrać i co można zobaczyć?

Tutaj tych ciekawych propozycji nie będzie brakować i wyłącznie od nas zależy, gdzie się skierujemy. Tanie wakacje raczej będą w tych krajach, które mają nadal swoją walutę i nie operują Euro. Poza tym wybierając miejsca na urlop w Europie trzeba się zastanowić nad tym co chcemy zobaczyć i jaka forma wypoczynku nam będzie najbardziej odpowiadać.

 

Wyjazd pod kątem zwiedzania

Wyjeżdżając do Europy można postawić na zwiedzanie wyjątkowych miejsc, które warto będzie zobaczyć, ze względu na ich bogatą historię. Jeśli chodzi o te propozycje, które można polecić to bez wątpienia atrakcyjny cenowo będzie wyjazd do krajów Bałtyckich. Można przygotować sobie wycieczkę, w trakcie której zwiedzimy między innymi takie miejsca jak Wilno, Kowno, Tallin czy Rygę. W ten sposób poznamy bogatą historię terenów niegdyś należących do Polski.

Miłośnicy nieco bardziej ekstremalnych wycieczek, którzy chcą połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem mogą się zdecydować na Gruzję, gdzie najdroższy będzie przelot a koszty zwiedzania minimalne. Kraj usiany piękną przyrodą z dostępem do Morza Czarnego da nam świetne warunki do wypoczynku. Niedaleko znajduje się również Mołdawia, to jednak kraj, który jest nadal daleko w tyle za rozwijającą się Europą. Jednak dla miłośników szaleństwa na pewno ciekawa perspektywa, by zobaczyć zupełnie inny świat i skosztować pysznego ale niezwykle taniego wina, z którego kraj słynie. Koszty wyjazdu właściwie minimalne.

Można także postawić na bliższe nam kraje a więc Rumunia, Bułgaria czy Węgry. Pięknych terenów nie brakuje, posmakować można wyjątkowych potraw i spędzić czas czy to na Morzem Czarnym czy też w okolicy jeziora Balaton w przypadku Węgier. Dla naszych rodaków koszty wypoczynku w tych właśnie krajach będą atrakcyjne i wyjazd turystyczny na pewno warto skierować w tamte rejony poznając kulturę bliską Polsce.

  Polecane wpisy

  • Barbados
   Barbados na Małych Antylach Barbados jest wyspą, państwem oraz destynacją wakacyjną. Nazwa wywodzi [...]
  • Bezsenność w Tel Aviv
   Tel Aviv, czyli Izrael w pigułce Tel Aviv jest drugim co do wielkości miastem Izraela. Powstał w [...]
  • Prawdziwa włoska kuchnia
   Podróżowanie do Włoch pozwala poznać kulinaria Kulinaria, kultura, turystyka – podróżowanie [...]
  • Gdzie wyjechać na wakacje z dzieckiem?
   Wakacje z dzieckiem to dla rodziców przede wszystkim duże wyzwanie. Trzeba się spodziewa, że [...]
  • Holandia
   Holandia to niewielkie państwo położone w Zachodniej Europie nad Morzem Północnym, graniczące [...]
  • Safari na quadach – wyjątkowa przygoda
   Nie każdy człowiek marzy o bezczynnym relaksie Niektóre osoby marzą o relaksie na quadach, [...]