Niemieckie uzdrowisko, czyli Wiesbaden

Niemieckie Wiesbaden jest kurortem

Wiesbaden to ładne miasteczko, stolica niemieckiego landu o nazwie Hesja. Miasto leży nad Renem i znane jest z leczniczych źródeł termalnych  – ich temperatura nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza. Turyści powinni obejrzeć fragmenty rzymskich murów z IV wieku. Plac Zamkowy, Dom Uzdrowiskowy będący obecnie kasyno oraz prawosławna cerkiew pod wezwaniem Świętej Elżbiety są najciekawszymi zabytkami tego miasta. Ciekawostką jest to, że  w mieście zmarł i został pochowany Marek Hłasko, znany polski pisarz. Wiesbaden nazywany jest miastem arystokratycznym oraz luksusowym.

Kuracjusze mają tutaj raj

W Wiesbaden na kuracjuszy czekają ciepłe wody, sauny, luksusowe sanatoria. Miasto jest zielone i piękne. Trzy tygodnie spędzone w tym miejscu mijają szybko, niczym sen. Najdłuższe w Europie kolumnady, mające 129 metrów, chronią przed palącym słońcem oraz deszczem. Restauracje, bistra, bary i puby czekają na turystów oraz kuracjuszy – koniecznie trzeba napić się niemieckiego piwa oraz skosztować kiełbaski w sosie curry – typowej dla całych Niemiec. W Wiesbaden nudzić się nie sposób. Rekomendujemy pobyt leczniczy w tym pięknym i klimatycznym, a poza tym historycznym miasteczku.

Jak dotrzeć do Wiesbaden

Najbliższy port lotniczy znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Jednak do Wiesbaden można spokojnie dojechać samochodem, nie ma potrzeby wybierać podróży lotniczej. Miasto jest ważnym węzłem drogowym i kolejowym – miłośnicy podróży pociągiem mogą spokojnie dojechać pociągiem do Wiesbaden. Szybko, niedrogo oraz wygodnie.

  Polecane wpisy

  • Tupelo i Elvis
   Tupelo jest miastem w stanie Missisipi Tupelo jest ulokowane w amerykańskim stanie Missisipi. [...]
  • Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli Japonia
   Grzecznie, egzotycznie, interesująco Japonia nazywana jest krajem kwitnącej wiśni. Krajem odległym [...]
  • Berno jest małe, ale ma czar
   Berno – czy warto tam pojechać? Berno jest małe i prowincjonalne, jednak jego czar jest [...]
  • Niezwykła Antigua
   Antigua w Gwatemali Antigua jest niezwykłym miastem w Gwatemali. Ulokowana jest między trzema [...]
  • Pobyt w Weronie
   Werona, miasto zakochanych Werona oferuje wiele możliwości. Zakochani uwielbiają odpoczywać w tym [...]
  • Jak dobrze spakować plecak?
   Pakowanie plecaka jest łatwe Pakowanie plecaka wydaje się łatwe – wrzucamy rzeczy do plecaka [...]