Mykonos, czyli co słychać w Grecji

Mykonos, czyli relaks

Mykonos jest idealnym miejscem relaksu. Wyspa należy do archipelagu Cyklady. Jej wyróżnikiem są białe, długie plaże. Przezroczyste wody, a na dodatek możliwość spacerowania, pływania i leniwego relaksu – wszystko to jest niezbędne, aby wakacje były czasem udanym i przynoszącym prawdziwy odpoczynek. Chora, najważniejsze miasto wyspy, pełna jest różnorodnych restauracji. Kochający włoską kuchnię powinni skosztować specjałów oferowanych przez Casa di Gorgio, czyli Dom Jerzego. Inne bary i restauracje zapewniają znakomite dania lokalne, które kreowane są na kuchnię nowoczesną.

Gdzie zatrzymać się w Mykonos?

Można wynająć pokój w hotelu Petinos, który zapewnia noclegi w cenie od 140 euro (po sezonie) do 250 euro w szczytowym sezonie.Hotel Mykonos Blue oferuje noclegi w cenie od 140 do 360 euro w zależności od sezonu.

Ciekawostki o wyspie Mykonos

Mykonos podobno było widownią krwawej walki Zeusa z tytanami – takie wydarzenie opisano w greckich mitach. W tym miejscu Herkules podobno zabił gigantów. Pierwsi osadnicy na wyspie pojawili się już 5000 lat przed naszą erą. Mieszkańcy wyspy w dawnych czasach żyli z uprawy roli i sprzedaży płodów rolnych. Współczesne Mykonos słynie z turystyki – jest jednym z miejsc chętnie wybieranych przez gejów oraz lesbijki.