Monte Carlo w Monaco

Monte Carlo w Monaco – mnóstwo atrakcji

Monte Carlo jest atrakcyjnym miejscem – w 2013 roku miasto świętowało 150 urodziny. Monaco jest państwem mającym tylko 2 kilometry kwadratowe powierzchni, bogatym w piękne budynki, zieloną roślinność oraz milionerów. Maleńkie miasteczko zamieszkuje 35 000 ludzi, a kraj ma swój dialekt oraz narodowe święto.

Mówimy Monako, myślimy Grace Kelly

Grace Kelly była księżną Monako i personifikacją mitu o Kopciuszku – aktorka porzuciła świat filmu na rzecz małżeństwa z księciem Rainierem. Jako aktorka odnosiła sukcesy – otrzymała Oskara za rolę w filmie „Dziewczyna z prowincji”.

Od 1956 do śmierci w 1981 roku panowała wspólnie z mężem w bogatym Monako. Para miała dwie córki  o imionach Karolina i Stefania i syna, noszącego imię Albert, który słynął z tego, że był playboyem i romansował z wieloma kobietami, zanim ustatkował się po skończeniu pięćdziesiątego roku życia.

Bezpieczne Monako

Monako jest bezpieczne – kamery i policja są wszędzie. Bogaci turyści przyjeżdżają do tego kraju w celu uprawiania hazardu w Monte Carlo. Za 19 euro można zwiedzić oceanarium w Monako. Koniecznie trzeba zajrzeć do Ogrodów Świętego Marcina oraz odwiedzić katedrę, w której pochowani zostali Grace Kelly i jej mąż, książę Rainier. Monako jest drugim co do wielkości miejscem w Europie po Watykanie. Mieszkańcom Monako nie wolno grać w kasynach, a nawet przekraczać ich progu. Monako jest rajem podatkowym dla różnych nacji – jedynie Francuzi nie dostają zniżek i nie mogą liczyć na podatkowe niebo.

Co najmniej kilka dni spędzonych w Monako odkryje uroki tego małego państwa przed oczami gości.