Miasta obejrzenia warte w Wielkiej Brytanii

Anglia ma wiele urokliwych miast

Anglia posiada wiele atrakcyjnych miejsc, które zasługują na krótką chociażby wizytę. Historia i teraźniejszość są kuszące, a turyści zawsze ciekawi tego, co kryją miasta i miasteczka dawnego imperium.

Najpierw pojedźmy do Bath

Bath jest klimatycznym miastem, pełnym uroków i atrakcji. Jest to miejsce uznane przez UNESCO w 1987 roku. Miasto jest znane z łaźni i świątyni, które wznieśli starożytni Rzymianie. Zieleń i zabytki – takie są znaki firmowe tego miejsca. Miasto opisywała Jane Austen w swoich powieściach, a obecnie jego sławnym mieszkańcem jest Nicolas Cage.

Bournemouth – zwiedzanie i rozrywka

Bournemouth jest zielone, dzisiaj jest miejscem wypoczynku oraz centrum konferencyjnym. Morze, oceanarium i wielki balon o nazwie Bournemouth Eye stały się znakami firmowymi tego nastrojowego miasteczka.

Dorchester, czyli urok miniatury

Niewielkie, liczące 16 tysięcy mieszkańców, Dorchester ulokowane jest w południowej Anglii. Miasto jest wiekowe, założono je ok. 70 roku naszej ery. Mur rzymski oraz amfiteatr zachowały się z czasów rzymskich.

Salisbury nad rzeką Avon

Salisbury położone jest malowniczo, nad rzeką Avon. W tym niewielkim miasteczku funkcjonuje przemysł metalowy, spożywczy i skórzany. Warto tutaj zajrzeć na leniwy weekend, aby obejrzeć wspaniałą katedrę wzniesioną w XIII wieku. W mieście zachował się w dobrym stanie jeden z egzemplarzy słynnej Wielkiej Karty Praw.

Winchester, czyli stolica Anglii

Winchester był stolicą Anglii na przełomie XII i XIII wieku. W mieście znajdują się tak interesujące zabytki jak monumentalna katedra, zamek z XII wieku. W tym miasteczku organizowane są znakomite targi handlowe. Winchester słynie z bardzo drogich ziem i mieszkań. W tym urokliwym miasteczku na stałe mieszka 40 000 mieszkańców.

    Polecane wpisy