Mediolan – stolica zakupów i mody

Mediolan jako miejsce niezwykłe

Mediolan położony jest w północnej części Włoch. Znany jest z targów mody, turystyki, wspaniałej katedry oraz wielkiego centrum handlowego. W 2015 roku w tym mieście odbędą się targo EXPO 2015. Dla Polaków miasto ważne jest także z uwagi na powstanie w nim Legionów Polskich, którymi dowodził generał Henryk Dąbrowski.

Gorąco i sucho, czyli włoski klimat

W Lombardii, której stolicą jest Mediolan, występuje gorący i suchy klimat. Zimy są przeciętne, niezbyt zimne, średnie temperatury oscylują wokół -3 do + 4 stopni Celsjusza. Lata są gorące, z temperaturami oscylującymy wokół 35-40 stopni Celsjusza.

Od Pirellego przez Alfa Romeo do serów i win

W Mediolanie produkowane są opony przez firmę Pirelli oraz auta przez firmę Alfa Romeo. Sery, wina Cinzano oraz słodycze także są tutaj produkowane i sprzedawane.

Ciekawostki o Mediolanie

W Mediolanie jest kilkanaście muzeów, z których najsłynniejsze są Pinakoteka, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Teatralne oraz Muzeum Egipskie. La Scala jest słynnym teatrem operowym, który także ulokowano w tym miejscu. Kilkanaście dworców kolejowych oraz trzy lotniska dbają o płynność przemieszczania się w tym miejscu.
Po mieście najwygodniej jest podróżować metrem. Można także przemieszczać się komunikacją autobusową. Pięć drużyn piłki nożnej dba o dostarczenie wrażeń kibicom tego fascynującego sportu.