Malownicza Jamajka

Jamajka jest wyspą gorącą

Jamajka leży na Morzu Karaibskim. Budzi wyobraźnię i sprowadza sny pełne egzotyki. Na Jamajkę Europejczycy przywieźli nasiona różnorodnych roślin i w ten sposób wzbogacili ofertę tej wyspy. Turyści uwielbiają słuchać reggae, słynnej muzyki, która podoba się niemal każdemu, podziwiać urodę mieszkańców wyspy i cieszyć się pobytem na przepięknej, pełnej nieskażonej przyrody, wyspy. Na wyspie jest jedna stała pora roku, przez cały czas utrzymuje się średnia temperatura wynosząca około 27 stopni Celsjusza. Dzięki temu można odpoczywać na plaży, poświęcając czas na spacery oraz poznawanie wyspy. Miłośnicy Boba Marleya powinni koniecznie odwiedzić muzeum tego muzyka.

Kolumb odkrył Jamajkę

Kolumb odkrył Jamajkę, początkowo nazywała się ona Santiago. Wyspa nadal uznaje władztwo Elżbiety II, jednak jej władze są niezależne od Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Z tego powodu Jamajka posiada dwa hymny: jeden państwowy pt. „Jamajka, ziemia, którą kochamy” oraz „Boże, zachowaj królową”, który jest także hymnem Wielkiej Brytanii.

Jamajczycy, Hindusi, Chińczycy, Brytyjsczycy oraz Arabowie zamieszkują tę nastrojową wyspę. Boksyty oraz turystyka tworzą budżet Jamajki. Kuba i Haiti są sąsiadami tej wyspy.

Podróż na Jamajkę może jest droga, ale pobyt na wyspie kosztuje grosze.

Podsumowując, pobyt na Jamajce jest czasem znakomicie spędzonym, który na pewno spodoba się każdej osobie. Ciepło, słońce i egzotyka jest tym, czego każdy z nas oczekuje.