Mała Islandia, wielkie wodospady

Islandia to mały kraj

Islandia jest niewielkim i niezbyt znanym na świecie krajem. Jej urokiem są niezwykłe wodospady. Wyglądają przecudnie, gdy patrzy się na połączenie wody, nieba, zieleni trawy, mieszanina barw jest bajeczna, a turyści zachwyceni niezwykłym widokiem. W końcu nie codziennie zdarza się możliwość podziwiania wspaniałych wodospadów. Innym urokiem Islandii są wulkany, jednak w tym tekście skupimy się na urokach wodospadów. Warto pamiętać o przynajmniej kilku z nich:
Gulfoss – zwany też Złotym Wodospadem położony jest w południowo-wschodniej Islandii w niewielkiej odległości od gejzeru Strokkur w miejscowości Geysir. Tworzą go dwie kaskady mające wysokość 32 merów, a większa z nich ma 21 metrów. Wokół wodospadów biegną ścieżki spacerowe, dzięki którym wodospad podziwiać można z każdego niemal miejsca. Seljalandsfoss ma 60 metrów i wspaniale wygląda wnajbardziej słoneczne dni. Jest to wodospad, którego na turystycznym szlaku ominąć nie wolno.
Skógafoss ulokowany jest tuż przy Seljalandsfoss u podnóża wulkanu Eyjafjallajökull, ma 60 metów wysokości oraz 25 metrów szerokości. Panorama Skógafoss „zagrała” w kilku filmach, dodając im urody i wdzięku.  Podobnie, jak poprzednie wodospady, także i ten podziwiać można z różnych lokalizacji.
Fagrifoss ulokowany jest w południowej części Islandii. Wodospad ma wysokość 50 metrów i szerokość 20 metrów. Wygląda potężnie i wspaniale wygląda na zdjęciach.
To tylko kilka najbardziej popularnych islandzkich wodospadów. Opisać urok wodospadów trudno, trzeba je zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach oraz filmach. Zachęcamy do wyprawy na Islandię.