Luksemburg, czyli jedno z serc Unii Europejskiej

Luksemburg jest jedną ze stolic UE

Luksemburg jest ważnym miastem w Unii Europejskiej. Jest to miasto wspaniałe i pełne uroku. Stolica unijnych instytucji oraz finansów czeka na gości z całego świata. Wiele firm otwiera siedziby w tym mieście, ponieważ tutaj biznesy robi się łatwo, szybko i w dobrej cenie. Wielkie Księstwo Luksemburga jest krajem śródlądowym ulokowanym w Europie Zachodniej. Położony jest wśród lasów na pagórkowatym terenie. Finanse i ubezpieczenia to znaczące gałęzie biznesu. Belgia, Niemcy i Francja są rynkami zbytu dla tego kraju.
W Luksemburgu łatwo znaleźć można restauracje mające sporo gwiazdek Michelina, która oferują wspaniałe, smakowite i pyszne potrawy. Nie brakuje tutaj braserie z pysznym, świeżutkim pieczywem.

Miejsca do odwiedzenia w Luksemburgu

W Luksemburgów nie brakuje zabytków. Na pewno warto odwiedzić pałac Wielkiego Księcia w Luksemburgu, który jest budowlą pochodzącą z XV wieku. Twierdza Obronna spełniała swoją rolą od XII do XIX wieku. Masywne mury oraz Muzeum Twierdzy są naczelnymi zabytkami. Spacer po moście Adolfa, który ma 153 metry długości, jest znakomitą atrakcją. Warto spędzić godzinkę lub dwie na takim właśnie spacerze. Potężną budowlą jest Filharmonia Luksemburska. Budynek duży, nowoczesny oraz unikatowy daje powiew współczesnego świata Luksemburgowi.
Luksemburg, miasto zabytków, finansjery oraz jedna ze stolic Europy, zasługuje na odwiedziny.