Łotwa

Często planując zagraniczny wyjazd na wakacje czy krótki urlop zastanawiamy się jaki kurort wybrać, do jakiego państwa pojechać, gdzie warto spędzić wolny czas w sposób ciekawy i co najważniejsze niedrogi. Sięgamy wyobraźnią w najdalsze zakątki Europy nie wiedząc, że prawdziwe turystyczne bogactwo – choć niedocenione mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki. Republiki poradzieckie, bo o nich tutaj mowa są doskonałym przykładem na to jak człowiek potrafi ulegać stereotypom – z punktu widzenia turystycznego wschodnie rejony Europy są obszarem praktycznie dziewiczym, którego walory dopiero w ostatnim czasie zaczęto bliżej poznawać.

Przykładem tego typu republiki poradzieckiej jest Łotwa – niewielki kraj leżący w Europie Płnocno-Wschodniej należący do tak zwanych państw bałtyckich (z racji bezpośredniego dostępu do Morza Bałtyckiego), członek Unii Europejskiej i NATO. Kraj ten choć niedoceniany jest z pewnością godnym polecenia miejscem dla osób, które cenią sobie możliwość wypoczynku na łonie natury czy też piaszczystych plażach niezbyt okupowanych przez turystów, gdyż wciąż niewielu z nich ma świadomość że Łotwa z punktu widzenia turystycznego nie jest wcale zaściankiem Europy. Kraj ten – typowo nizinny z umiarkowanym klimatem może poszczycić się bardzo dużą ilością jezior, które w liczbie blisko 5 tysięcy okalają tutejsze lądy czyniąc jednocześnie z Łotwy czołowego eksportera wód mineralnych w regionie.

Jednym z największych atutów kraju jest również długa linia brzegowa oraz rozciągające się wokół niej nadbałtyckie plaże stanowiące doskonałe zaplecze do powstawania licznych kurortów wypoczynkowych. Najbardziej znanym kurortem-miastem tego typu znajdującym się na Łotwie jest Jurmała skąd można również bez problemu dostać się promem do pobliskich portów leżących nad Bałtykiem. Popularnością wśród turystów cieszą się również inne łotewskie miasta jak choćby stolica kraju – Ryga, Dyneburg, czy Sigulda mogące się poszczycić dużą liczbą zabytków architektonicznych, muzeów czy innych ośrodków kulturalnych.

Ze względu na niedużą odległość bardzo dobrym pomysłem – decydując się na podróż do Łotwy jest skorzystanie z ofert krajowych przewoźników autobusowych. Cena biletu jest śmieszna w porównaniu z innymi środkami lokomocji i na pewno warto skorzystać z takiej okazji, zwłaszcza, że z Polski bez problemu dostaniemy się do najważniejszych łotewskich miast jak choćby Ryga, Ventspils, Liepaja czy Dyneburg.

Podróż nie trwa długo bo i odległość niewielka, a środki jakie uda się na niej zaoszczędzić można z powodzeniem przeznaczyć na inny cel, nawet typowo rozrywkowy. Na Łotwie wbrew pozorom atrakcji nie brakuje, wystarczy tylko samemu się o tym przekonać zamiast ulegać stereotypom mówiącym, że ta część Europy nie ma turystom nic do zaoferowania, bo takie stawianie sprawy jest ogromnym nadużyciem – żeby nie powiedzieć zwykłym przejawem niewiedzy…

Tak więc warto skorzystać z okazji i poznać Łotwę bliżej, wraz z jej licznymi walorami turystycznymi. Dzięki podróży autokarem czas spędzony na Łotwie będzie wspominany nie tylko z racji udanego wypoczynku, ale i praktycznej oszczędności związanej z wyborem właśnie tego typu środka lokomocji.

  Polecane wpisy

  • Litewski aquapark
   Druskienniki to nie tylko sanatoria W Druskiennikach na Litwie istnieją nie tylko sanatoria, ale [...]
  • Hiszpania
   Hiszpania to największy kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, graniczący z Portugalią oraz [...]
  • Uroda Meksyku
   Meksyk sąsiaduje z USA Meksyk jest krajem sąsiadującym z USA. Jest to wspaniałe miejsce do [...]
  • Turcja – podróż przez historię
   Marzysz o cieple? Marzysz o ciepłych wakacjach, szafirowym morzu, błękitnych plażach? Koniecznie [...]
  • Luksemburg, czyli jedno z serc Unii Europejskiej
   Luksemburg jest jedną ze stolic UE Luksemburg jest ważnym miastem w Unii Europejskiej. Jest to [...]
  • Odpoczynek na Bali
   Bali jest urokliwym miejscem w Indonezji Urokliwe Bali jest jednym z przykuwających wzrok miejsc w [...]