Lanzarote – wspaniałe miejsce

Lanzarote – zawsze pełne słońca

Lanzarote jest bogate w zabytki oraz atrakcje. Zamek Św. Gabriela ulokowany jest na jednej z wysepek. Zbudowano go w 1574 roku. Początkowo miał on charakter obronny. Dzisiaj w tym zamku znajduje się Muzeum Archeologiczne.

W Lanzarote znajduje się pięć kościołów. Turyści jednak cenią kurorty. Teguise jest kurortem ulokowanym nad czystą wspaniałą plażą. Park wodny oraz pola golfowe są największymi atrakcjami tego kurortu.

W wolnym czasie można zwiedzić Park Tropical Guinate. Leży on tuż przy wygasłym wulkanie. Zwolennicy roślinności mogą obejrzeć Kaktusowy Ogród, który urokiem 1000 gatunków kaktusów wabi i przyciąga wzrok.

Mirador del Rio to najwyższy punkt widokowy na wyspie – pozwala on obserwować całą wyspę z wysokości 479 metrów. Planowano stworzyć restaurację w tym miejscu, ale ostatecznie wystarczył punkt widokowy.

Lanzarote dla każdego, czyli witaj w raju

Lanzarote jest miejscem dla osoby w każdym wieku – pozwala podziwiać wspaniałe zakątki i cieszyć się wyjątkową pogodą. Polecamy podróż do Lanzarote i poznanie tego wakacyjnego raju.