Kulturalny weekend w Rotterdamie

Rotterdam – poznaj miasto koniecznie

Aby poznać Rotterdam warto spędzić dwa dni w tym mieście. Wystarczy spędzić 41 minut w pociągu, aby przemieścić się ze stołecznego Amsterdamu do Rotterdamu. Miasto ma dwa oblicza: przemysłowe i technologiczne oraz artystyczne i kulturalne. Jest to jedno z większych holenderskich miast, mieszka w nim ponad 600 tysięcy osób. Leży nad Renem i Mozą.

Można wybrać się do Park Muzeum

W tym muzeum obejrzeć można obrazy Jana van Eycka, który żył i tworzył w XV wieku. Innym muzeum jest Muzeum de Boijmans van Beuningen. Obecnie wstęp do muzeum kosztuje 12,5 euro.

Kostki, Ołówek i Czerwone Jabłuszko

– takie nazwy noszą nowoczesne budynki wzniesione w Rotterdamie. Kształty mają nietypowe i są obiektem zainteresowania turystów. Po obejrzeniu takich budynków można wybrać się do portu, który jest największym portem w Europie i punktem charakterystycznym miasta. Sławnymi mieszkańcami miasta są Leo Beenhakker, trener piłkarski, Pim Fortyuun, polityk czy Kristie Boogert, tenisistka.

Warto zatem odwiedzić Rotterdam, poznać urok tego miasta i zachwycić się jego nowoczesnością, rozmachem i europejskim charakterem.