Kornwalia – raj dla rodzin

Plaże, morze i atrakcje – witajcie w Kornwalii

Kornwalia jest ciekawym regionem Anglii. Jest pełna zieleni oraz czystych plaż, co czynią ją idealnym miejscem rodzinnego wypoczynku. Położona na Półwyspie Kornwalijskim, kusi urodą i zabytkami gości z  całego świata.  Dzikie krajobrazy, wrzosowiska i bardzo łagodny klimat kuszą gości z całego świata, przyciągając ich do tego zakątka Wielkiej Brytanii. Region jest piękny, ale najbiedniejszy w Wielkiej Brytanii. 24 procent dochodu regionowi przynosi turystyka. Biorąc pod uwagę walory tego regionu nic w tym dziwnego. W tym tekście opisujemy miejsca, które każda rodzina planująca wizytę w Kornwalii powinna umieścić na trasie podróży.

Projekt Eden

Projekt Eden jest miejscem badań meteorologii oraz roślin. Czasami organizowane są w tym miejscu interesujące koncerty.

Fowey

Fowey jest mała wioską, pełną wąskich i stromych uliczek. Przypomina nieco małe włoskie miasteczka, jednak architektura jest zdecydowanie inna.

Restauracja rybna Rick Stein

Pyszne dania sprawiają, że restauracja jest niczym mercedes najwyższej klasy wśród lokali tego typu. Jednak wizyta w tym miejscu nie wyczyści do cna kieszeni – 20 funtów wystarczy, aby kupić dwa dania i drinka. Jednej osobie taki posiłek w zupełności wystarczy.

Narodowe Muzeum Morskie

Wizyta w muzeum zajmie co najmniej dwie godziny. Rodzina płaci za bilet rodzinny około 32 funtów. Warto wydać taką kwotę, aby cieszyć się oglądaniem tego miejsca.

Zatoka Lantic

Zatoka Lantic jest malownicza, ma ciekawą linię brzegową oraz porasta ją zieleń. Połączenie zieleni roślin i błękitu morza jest pięknym widokiem dla każdego turysty.

Gdzie nocować w Kornwalii?

Kornwalia oferuje szeroką gamę noclegów -ponad 600 hoteli, hosteli i pensjonatów zadowoli turystów. Standard i ceny są zróżnicowane.