Kazachstan – witajcie w krainie przyjemności

Kazachstan – kraina nieznana

Kazachstan kojarzony był z biedą i brakiem wszystkiego. To w tej części Związku Radzieckiego przebywali Polacy wywiezieni tam przez reżim Stalina. Dzisiaj bieda jest przeszłością, a Kazachstan jest krajem rozwijającym się szybko, nowoczesnym i pełnym wielu możliwości. Bogactwa naturalne, rozwijający się biznes, wspaniałe krajobrazy – takie są największe walory tego kraju. Astana, stolica tego kraju, będzie gościła EXPO 2017, co na pewno rozsławi ten wyjątkowy kraj położony w Azji, nad Morzem Kaspijskim.

Co zwiedzać w Kazachstanie?

W Kazachstanie warto zwiedzać Ałma Atę, czyli targ, na którym handlują kupcy z Chin, Rosji, Turcji oraz innych krajów świata. W rezerwacie Almatinsky spotkać można panterę śnieżną oraz arkhara długorogą, czyli azjatycką owcę górską. Urokliwe jest Jezioro Borowoje oraz Mauzoleum Kozha Akhmed Yasaui, najpiękniejsza budowla w tym kraju. Góry Ałtaj pełne są łupków, wapieni, piaskowców i granitów. Można po nich wspinać się, można też podziwiać je z pewnej odległości.

W Kazachstanie dostępne są opcje odpoczynku o różnym standardzie – nie ma problemu znalezienia hotelu pięciogwiazdkowego. Odpoczynek w Kazachstanie może być rajski. Koniecznie trzeba pamiętać o wizach, które można wyrobić w tydzień. Jest to ważne dla każdej osoby, która planuje wizytę w Kazachstanie. Wjazd do kraju bez wizy nie jest możliwy.