Jesienne podróże, czyli uciec przed chłodem

Złota jesień dla każdego

Złota jesień jest porą roku dla każdej osoby – babie lato, ciepło, urokliwe dni. Jednak taka pora roku kiedyś się kończy. Październik jest miesiącem chłodnym, początkiem niemiłej części roku. Dokąd uciec przed chłodem, wiatrem i deszczem? Najlepiej wybrać destynacje w południowej części Europy lub na innych kontynentach.

Ciepłe Włochy

Włochy w październiku i listopadzie są ciepłe – można wybrać się na Sycylię i tam zapomnieć o nadchodzącej zimie. W końcu nie na darmo Sycylia nazywana jest „Wyspą Słońca”.

Malaga w Andaluzji

Malaga w Andaluzji oferuje słońce, piękne krajobrazy i wymarzony spokój. Tydzień spędzony w Maladze w październiku jest znakomitym pomysłem na jesienny urlop.

Urokliwa Kreta

Największa wyspa Grecji, czyli Kreta jest pełna słońca – w październiku turyści mogą liczyć na 23 stopnie Celsjusza. Upału nie będzie, ale taka temperatura gwarantuje optymalny wypoczynek. Wakacje na Krecie są hitem biur podróży.

Riwiera Turecka

Chętni mogą zająć w październiku do Side, Alanyi, Antalyi czy innego miejsca na Riwerze Tureckiej. Ceny są rewelacyjne – tygodniowy pobyt all inclusive kosztuje ok. 1800-2000 złotych, a standard jest bardzo wysoki, pięciogwiazdkowy.

Saranda w Albanii

Albańska Saranda to kurort, w którym góry kłaniają się morzu, świeci słońce, a turyści odzyskują dobrą firmę fizyczną. Do Albanii można dotrzeć samolotem, a na miejscu przemieszczać się samochodem.