Jeden dzień w Wenecji

Romantyczna Wenecja

Wenecję kojarzy się z miłością, kanałami, gondolami i Placem Świętego Marka. Miasto jest położone na wodzie i jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Woda wokół Wenecji jest zanieczyszczona, turystów są tłumy, spacer po Wenecji nie jest przyjemny, gdy trzeba wędrować wśród tłumów, bacząc, aby ktoś nie oddalił się z torbą, torebką czy portfelem, które można stracić w takich warunkach bardzo łatwo. Mimo to Wenecja, Najjaśniejsza – jak niegdyś nazywano to miasto, nadal wabi miliony turystów rocznie.

Ważne wydarzenia w Wenecji

W Wenecji odbywają się tak ważne wydarzenia, jak Festiwal Filmowy w Wenecji czy Biennale Sztuki Współczesnej. Wówczas można spotkać znanych artystów, reżyserów, polityków – wydarzenia te przyciągają ważne postaci życia publicznego z całego świata.

Kilka informacji praktycznych

W Wenecji warto zatrzymać się w najstarszym hotelu w mieście, który nazywa się Luna Hotel Baglioni. Nocleg kosztuje około 230 euro, ale płaci się za lokalizację, renomę i historię miejsca.

Do Wenecji trzeba zabrać kalosze, parasolkę i płaszcz przeciwdeszczowy – pogoda bywa wilgotna, a powodzie nawiedzają miasto kilka razy w roku.

W Wenecji koniecznie trzeba popłynąć gondolą, tramwajem wodnym i odwiedzić Plac Świętego Marka. W tym miejscu skupia się historia tego miasta. Campanille, wysoka wieża mająca 99 metrów wysokości, pozwala turystom obejrzeć całą Wenecję z góry. Widok jest niezapomniany. Na odwiedziny zasługuje dzielnica żydowska, którą obecnie zamieszkuje około 500 osób.

W pobliżu Wenecji ulokowane są małe wysepki Murano i Burano. Pierwsza słynie z produkowania szklanych przedmiotów. Kolorowe koraliki, talerze, patery są obiektem marzeń, jednak ich ceny potrafią dochodzić do kilkuset euro. Na Burano kupuje się natomiast piękne koronki: koronkowe kołnierze, obrusy zdobione koronką, obrusy obszywane koronkami. Ich ceny nie należą do niskich, ale uroda jest wyjątkowa.

Jeden dzień w Wenecji pozwala na posmakowanie miasta, na dokładne poznanie Wenecji potrzeba co najmniej tygodniowego pobytu.

  Polecane wpisy

  • EXPO w Mediolanie – tam trzeba być
   Expo w Mediolanie to wydarzenie światowe EXPO w Mediolanie zaczęło się hucznie 1 maja 2015 roku i [...]
  • Wakacje z dziećmi w USA
   USA oferują wiele atrakcji USA oferują wiele atrakcji: przyjemne miejsca, zwiedzanie, bujną [...]
  • Holandia
   Holandia to niewielkie państwo położone w Zachodniej Europie nad Morzem Północnym, graniczące [...]
  • Irlandia
   Irlandia to państwo położone w Europie Zachodniej, zajmujące większą część terytorium wyspy o tej [...]
  • Hotel Westbury w Dublinie
   Dublin, czyli wyśpij się dobrze przed zwiedzaniem Hotel Westbury znajduje się w samym sercu [...]
  • Mykonos – wyspa pełna lazuru
   Mykonos, czyli wyspa w morzu lazuru Na Mykonos można dobrze bawić się i znaleźć rozrywkę dla [...]