Jeden dzień w Genui

Genua jest miastem urokliwym

Genua jest nowoczesnym, pełnym życia, miastem. Historycy długo debatowali nad tym, czy Krzysztof Kolumb urodził się w tym mieście. Wątpliwości mają nadal, ale jedno jest pewne: Genua zachwyca. Koniecznie trzeba wziąć wygodne buty, bo zwiedzanie miasta potrafi nieźle zmęczyć. Jednak uroda miasta niweluje nawet największe zmęczenie.

Trochę więcej o Genui

Genua jest miastem leżącym w północnej części Włoch. Miasto jest portem. Organizowane są w nim liczne targi. W tej miejscowości powstał pierwszy bank im. Św. Jerzego. Koniecznie trzeba spróbować takich dań, jak focaccia oraz pesto alla genovese. Spacer długimi, wąskimi uliczkami daje wiele wrażeń – wyczuwalne są zapachy gotowanych i smażonych ryb oraz pysznych dań przygotowywanych w barach, trattoriach oraz restauracjach. Gdy już turyści nasycą głód wrażeń, obejrzą miasto pobieżnie, wówczas mogą wybrać się do domu Kolumba, jest to rekonstrukcja, ale warta odwiedzenia i podziwiania.
W Genui znajduje się Katedra San Lorenzo, która jest zabytkowym obiektem. Można wjechać na szczyt Palazzo Rosso i stamtąd przyjrzeć się panoramie Genui. XVII-wieczny Pałac Królewski znajduje się przy Via Balbi. Ulokowano w nim muzeum. Życie miasta skupia się na Piazza de Ferrari.  Przy tym placu ulokowane są opera, akademia sztuk pięknych, fontanna i pomnik Garibaldiego, który walczył o jedność Włoch. W Genui znajdują się także Pałac Dożów, latarnia morska, która ma aż 77 metrów wysokości.

Zajrzyj do Akwarium

Akwarium zostało zbudowane w 1992 roku, a powodem była 500. rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba. Znajduje się w nim aż 600 gatunków ryb, płazów i ssaków. Szacuje się, że około 6000 zwierząt mieszka w tym miejscu. Atrakcją są delfiny, foki, rekiny oraz pingwiny.

Ciekawostki

W Genui urodzili się Giuseppe Garibaldi oraz Giuseppe Mazzini. W Genui odbywają się Międzynarodowe Targi Żeglarskie, w których udział biorą żeglarze z całego świata. Genueńczycy uważani są za niezwykle skąpych.

  Polecane wpisy

  • Lanzarote – wspaniałe miejsce
   Lanzarote – zawsze pełne słońca Lanzarote jest bogate w zabytki oraz atrakcje. Zamek Św. [...]
  • Wakacje pełne przygody dla miłośników wody
   Osoby lubiące wodę spędzą ciekawe wakacje Pływanie łódkami, kajakami, żaglówkami jest wymarzone. [...]
  • Rezerwacje
   Przywykłem do podróżowania bez dokonywania absolutnie żadnych rezerwacji. Codziennym obrządkiem [...]
  • Tani odpoczynek dla dzieci
   Jak zorganizować tanie wakacje dla dzieci? Organizacja niedrogich wakacji dla dzieci w Polsce nie [...]
  • Czy Albania jest atrakcją turystyczną?
   Albania uważana jest za kraj pełen uroku Ten niewielki kraj wyzwolił się z okowów komunizmu i [...]
  • Litwa
   Litwa to państwo położone w Europie Środkowo-Wschodniej należące do grupy państw bałtyckich z uwagi [...]