Jeden dzień w Genui

Genua jest miastem urokliwym

Genua jest nowoczesnym, pełnym życia, miastem. Historycy długo debatowali nad tym, czy Krzysztof Kolumb urodził się w tym mieście. Wątpliwości mają nadal, ale jedno jest pewne: Genua zachwyca. Koniecznie trzeba wziąć wygodne buty, bo zwiedzanie miasta potrafi nieźle zmęczyć. Jednak uroda miasta niweluje nawet największe zmęczenie.

Trochę więcej o Genui

Genua jest miastem leżącym w północnej części Włoch. Miasto jest portem. Organizowane są w nim liczne targi. W tej miejscowości powstał pierwszy bank im. Św. Jerzego. Koniecznie trzeba spróbować takich dań, jak focaccia oraz pesto alla genovese. Spacer długimi, wąskimi uliczkami daje wiele wrażeń – wyczuwalne są zapachy gotowanych i smażonych ryb oraz pysznych dań przygotowywanych w barach, trattoriach oraz restauracjach. Gdy już turyści nasycą głód wrażeń, obejrzą miasto pobieżnie, wówczas mogą wybrać się do domu Kolumba, jest to rekonstrukcja, ale warta odwiedzenia i podziwiania.
W Genui znajduje się Katedra San Lorenzo, która jest zabytkowym obiektem. Można wjechać na szczyt Palazzo Rosso i stamtąd przyjrzeć się panoramie Genui. XVII-wieczny Pałac Królewski znajduje się przy Via Balbi. Ulokowano w nim muzeum. Życie miasta skupia się na Piazza de Ferrari.  Przy tym placu ulokowane są opera, akademia sztuk pięknych, fontanna i pomnik Garibaldiego, który walczył o jedność Włoch. W Genui znajdują się także Pałac Dożów, latarnia morska, która ma aż 77 metrów wysokości.

Zajrzyj do Akwarium

Akwarium zostało zbudowane w 1992 roku, a powodem była 500. rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba. Znajduje się w nim aż 600 gatunków ryb, płazów i ssaków. Szacuje się, że około 6000 zwierząt mieszka w tym miejscu. Atrakcją są delfiny, foki, rekiny oraz pingwiny.

Ciekawostki

W Genui urodzili się Giuseppe Garibaldi oraz Giuseppe Mazzini. W Genui odbywają się Międzynarodowe Targi Żeglarskie, w których udział biorą żeglarze z całego świata. Genueńczycy uważani są za niezwykle skąpych.

  Polecane wpisy

  • Jak zaplanować dobrze podróż?
   Podróżowanie jest sztuką Nie wystarczy kupić bilet i wyruszyć w drogę z niedbale spakowanym [...]
  • Mur – historia i teraźniejszość Chin
   Mur Chiński, czyli atrakcje azjatyckiego kraju Chiński Mur jest jednym z walorów Chin. Obejrzenie [...]
  • Odpocznij bez ryzyka
   Jak zaplanować wakacje bez ryzyka? Sposobów jest co najmniej kilka: najpierw należy sprawdzić czy [...]
  • Lista rzeczy do spakowania dla kobiet
   Zabranie lekkiego ekwipunku powoduje, że jesteś bardziej mobilny i stabilny. Jest to lista ubrań i [...]
  • Litewski aquapark
   Druskienniki to nie tylko sanatoria W Druskiennikach na Litwie istnieją nie tylko sanatoria, ale [...]
  • Włochy
   Planując zagraniczny wyjazd w celach wypoczynkowych często za cel stawiamy sobie miejsca gdzie jest [...]