Jeden dzień na Maderze

Jeden dzień wystarczy na obejrzenie Funchal

Funchal, miasto na Maderze, można obejrzeć w jeden dzień. Miasto jest niewielkie, ma niewiele ponad 100 000 mieszkańców. Stanowi ważny port rybacki oraz miejsce handlu. W centrum portugalskiego Funchal koniecznie trzeba odwiedzić bazar obfitujący w warzywa, owoce, ryby i tłumy ludzi. Kupcy i kupujący wiodą długie spory o towary, ktoś śpiewa, dzieci bawią się, a dorośli szukają cenowych okazji. Targ jest barwnym miejscem, które koniecznie należy odwiedzić i posmakować jego uroku.

Santa Maria, czyli staruszka na Maderze

Santa Maria jest najstarszą ulicą na Maderze, istnieje od 1430 roku. Władze miasta zaprosiły lokalnych artystów do współpracy i dzięki temu mury domów oraz ich drzwi zostały pomalowane barwnie oraz z fantazją. Widok jest niezapomniany. Z kolejki wagonikowej można obejrzeć panoramę miasta. Warto, bo wrażenia są wyjątkowe.

Kościół Naszej Pani oferuje niezapomniane widoki oraz wrażenia. Został zbudowany w XVIII wieku przez jednego z władców. Po Funchal poruszać się można rodzajem sań na gumowej plaftormie. Sanie stworzone są z wikliny i popychane przez człowieka. Wygodny sposób podróżowania i dość tani – jedna osoba płaci około 25 euro, dwie osoby uiszczają 30 euro, a trzy liczą się z wydatkiem rzędu 40 euro.

Co jada się na Maderze?

Koniecznie skosztować trzeba ryb i owoców morza. Restauracji nie brakuje, a jedną z bardziej znanych jest Venda da Donna Maria ulokowana na Rua da Santa Maria street. Potrawa z ryb serwowanych z bananami lub marakują pozostanie w pamięci na wiele miesięcy. Madera kusi widokami, smakami oraz przyciąga gościnnością jej mieszkańców, którzy jak wszyscy południowcy lubią taniec, muzykę i śpiewa.