Jarmarki Bożonarodzeniowe, czyli wyrusz w Europę

Jarmarki bożonarodzeniowe oferują atrakcje

odczas jarmarków bożonarodzeniowych można rozkoszować się atrakcjami: pachnące pierniki, grzane wino, ozdoby choinkowe, pyszne kiełbaski i słodycze. To wszystko można zjeść podczas jarmarku. W Europie jarmarków jest wiele, ale my opowiemy o najsłynniejszych jarmarkach świątecznych.

Brukselski jarmark

Jarmark świąteczny w Brukseli zaczyna się pod koniec listopada. Jarmark trwa aż do 5 stycznia i jest czasem, gdy wszyscy spotykają się w sercu Brukseli, pijąc wino i pogryzając aromatyczne ciasteczka.

Drezdeński Stritzelmarkt

Drezdeński jarmark ma wielowiekową tradycję. Nazywa się Strietzelmarkt lub Stolpen od nazwy ciasta, rodzaju keksu z owocami, oprószonego cukrem pudrem. Jarmark zaczyna się 27 listopada i kończy się 24 grudnia, w samą Wigilię Bożego Narodzenia.

Kolonia zaprasza na jarmark

Jarmark Świąteczny organizuje także Kolonia. Trwa on od 25 listopada do 23 grudnia. Odbywa się on w cienu katedry w Kolonii. Atrakcje są podobne do tych na innych jarmarkach.

Wiedeń i święta

Wiedeński jarmark odbywa się w cieniu katedry. Można na nim kupić ozdoby choinkowe, napić się wina i porozmawiać ze sprzedawcami z różnych krajów. Rozpoczyna się 16 listopada i kończy się 24 grudnia.

Norymberga przyciąga jarmarkiem

Jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze odbywa się od 1628 roku. Ponad 180 stoisk oferuje pyszne ciasta, ciastka, wino oraz najwspanialsze świąteczne przysmaki.

Które jarmarki warto odwiedzić?

arto obejrzeć także jarmarki w Pradze, Salzburgu, Budapeszcie, Kopenhadze i Tallinie. Jest to znakomita okazja do zwiedzenia tych miast i poznania ich zabytków. Jarmarki bożonarodzeniowe są tylko pretekstem do zwiedzania. Polecamy z całęgo serca.