Indie – kraj magii i bogactwa

Indie w Polsce kojarzone są różnie

Indie są krajem różnorodności. Tutaj bogactwo sąsiaduje z biedą, kolory z szarością, historia z dniem codziennym. Indie są krajem wspaniałych potraw, wonnych przypraw, ogromnego bogactwa oraz niewyobrażalnej biedy. Przemysł filmowy Bollywood przynosi znacznie większe dochody niż Hollywood. Państwo położone w Azji Południowej jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów – podróż będzie męcząca, ale warto pokonać pewne trudy, aby móc cieszyć się największymi urokami tego kraju.

Co zobaczyć w Indiach?

Indie są krajem wielkich miast takich, jak Delhi, Bombaj, Bangalore, Kalkuta, Surat oraz małych miasteczek. Tutaj rodzą się ogromne fortuny, a obok nich miliony ludzi umierają z nędzy. Taj Mahal, Czerwony Fort oraz zespół świątyń kuszą ludzi swoim urokiem. W nich obejrzeć można to, co najciekawsze oraz najpiękniejsze. Taj Mahal jest mauzoleum, nazywanym często Świątynią Miłości. Budynek wznoszono przez 22 lata, a w 2004 roku obchodził on 350. urodziny. Jest to najsłynniejszy indyjski budynek, który definitywnie warto obejrzeć. Od 2007 roku znajduje się na liście siedmiu nowych cudów świata. Czerwony Fort, czyli kompleks budowli fortecznych, wzniesiono w New Delhi. Od 2007 roku znalazł się na liście Dziedzictwa Światowego UNESCO. Dzisiaj obiekt ma jedynie znaczenie turystyczne oraz historyczne. To tylko przykładowe miejsca, ponieważ Indie mają bardzo wiele do zaoferowania każdej osobie.

Zapraszamy do Indii, kraju maharadży i księżniczek, wielkiego państwa, starającego się rozwinąć gospodarczo w sposób, który pozwoli mu prześcignąć Chiny.

 

  Polecane wpisy

  • Isle of Wight
   Isle Wight jest jedną z wysp Wielka Brytania jest krajem wyspiarskim. Ponad osiemset wysp tworzy to [...]
  • Słowenia, mały kraj o wielkim sercu
   Słowenia, czyli mało znany kraj Kraj jest niepodległy od 1991 roku. Wcześniej znajdował się w [...]
  • Jeden dzień w Wenecji
   Romantyczna Wenecja Wenecję kojarzy się z miłością, kanałami, gondolami i Placem Świętego Marka. [...]
  • Czego nie należy robić w Turcji?
   Turcja jest krajem muzułmańskim Z tego powodu kobiety nie powinny nosić dekoltów, krótkich spódnic, [...]
  • BałtykWypoczynek świąteczny nad morzem
   Święta – czas, który każdy z nas kojarzy przede wszystkim z wizytami u rodziny, poprzedzonymi [...]
  • Sycylii wdzięk
   Sycylia jest piękna Sycylia jest jedną z wysp Włoch. Bel Paese, czyli piękny kraj ma wiele uroku i [...]