Indie – kraj magii i bogactwa

Indie w Polsce kojarzone są różnie

Indie są krajem różnorodności. Tutaj bogactwo sąsiaduje z biedą, kolory z szarością, historia z dniem codziennym. Indie są krajem wspaniałych potraw, wonnych przypraw, ogromnego bogactwa oraz niewyobrażalnej biedy. Przemysł filmowy Bollywood przynosi znacznie większe dochody niż Hollywood. Państwo położone w Azji Południowej jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów – podróż będzie męcząca, ale warto pokonać pewne trudy, aby móc cieszyć się największymi urokami tego kraju.

Co zobaczyć w Indiach?

Indie są krajem wielkich miast takich, jak Delhi, Bombaj, Bangalore, Kalkuta, Surat oraz małych miasteczek. Tutaj rodzą się ogromne fortuny, a obok nich miliony ludzi umierają z nędzy. Taj Mahal, Czerwony Fort oraz zespół świątyń kuszą ludzi swoim urokiem. W nich obejrzeć można to, co najciekawsze oraz najpiękniejsze. Taj Mahal jest mauzoleum, nazywanym często Świątynią Miłości. Budynek wznoszono przez 22 lata, a w 2004 roku obchodził on 350. urodziny. Jest to najsłynniejszy indyjski budynek, który definitywnie warto obejrzeć. Od 2007 roku znajduje się na liście siedmiu nowych cudów świata. Czerwony Fort, czyli kompleks budowli fortecznych, wzniesiono w New Delhi. Od 2007 roku znalazł się na liście Dziedzictwa Światowego UNESCO. Dzisiaj obiekt ma jedynie znaczenie turystyczne oraz historyczne. To tylko przykładowe miejsca, ponieważ Indie mają bardzo wiele do zaoferowania każdej osobie.

Zapraszamy do Indii, kraju maharadży i księżniczek, wielkiego państwa, starającego się rozwinąć gospodarczo w sposób, który pozwoli mu prześcignąć Chiny.

 

  Polecane wpisy

  • Węgry
   Chcąc wybrać się w podróż zagraniczną do ciekawego kraju leżącego stosunkowo blisko Polski i [...]
  • Napiwki w Europie
   Ceny na tym rachunku z francuskiej restauracji od razu zawierają koszt obsługi, tak więc nie musisz [...]
  • Ucieczka do Cardiff
   Cardiff jest stolicą Walii Cardiff jest stolicą Walii, jednej z części Wielkiej Brytanii. Jest to [...]
  • Turecka Riwiera nad Morzem Egejskim
   Tureckiej Riwiery czar Turecka Riwiera na wybrzeżu Morza Egejskiego jest turystycznym hitem. Blisko [...]
  • Nil, najdłuższa rzeka na ziemi
   Nil, czyli urok Egiptu W Egipcie modne są wczasy pobytowe, ale też można spokojnie pływać po Nilu. [...]
  • Odpoczynek dla singli
   Świat pełen singli Coraz więcej osób żyje i odpoczywa samotnie. Nie siedzą już zamknięte w zaciszu [...]