Gorące życie w Hiszpanii

Madryt i Hiszpania

Madryt jest urokliwym miastem – czas w tym mieście biegnie szybko i wyjątkowo ciekawie. Od XVI wieku jest on stolią Hiszpanii.  Leży w środkowej części kraju. Mieszka w nim ponad 3 miliony osób. Składa się z dwóch dzielnic – Starego Madrytu i Madrytu Burbońskiego. Do miasta przylecieć można samolotem, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem – loty kosztują od 500 do 2000 złotych.

O mieście wiemy od IX wieku naszej ery

Początki miasta wiążą się z Maurami. Początkowo w mieście ulokowany był Palacio Real. Miasto zyskiwało regularnie na znaczeniu, aby dojść do obecnej pozycji na arenie międzynarodowej. W 1931 roku Madryt stał się stolicą Drugiej Republiki Hiszpańskiej. A dzisiaj rozwija się prężnie – prawdopodobnie najprężniej na świecie. Banków jest bez liku, świadczą one o bogactwie miasta. Natomiast fontanny nadają mu niepowtarzalny urok.

Pubów i klubów ile kto chce

W mieście istnieją setki pubów i klubów. Nie brakuje tutaj życia nocnego i rozrywki na różnym poziomie oraz w różnej cenie. Ile kosztuje wypoczynek w mieście? Tygodniowe zwiedzanie Madrytu z noclegami, przelotem oraz atrakcjami kosztuje około 2000 złotych. Za taką cenę poznać miasto warto. Rodzinny wypad kosztować może około 10 tysięcy złotych, co jest całkiem dobrą ofertą. A gdy Madryt zmęczy, wówczas można wybrać się do innego regionu lub odwiedzić wyjątkowej urody Barcelonę.

    Polecane wpisy