Francja

Francja to państwo leżące w Europie Zachodniej, posiadające również terytoria zamorskie na innych kontynentach (m.in. w Afryce). Ze względu na swoją powierzchnię, potencjał gospodarczy i militarny kraj ten uchodzi za najbardziej wpływowy w Europie i jeden z najbardziej liczących się krajów na świecie. Republika Francuska jest jednym z założycieli Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych, ponadto należy do elitarnej grupy G8 i posiada prawo veta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Tak silna pozycja na arenie międzynarodowej czyni ten kraj liderem Europy i jednym z wiodących państw mających wpływ na kształt ogólnonarodowej polityki zarówno w aspekcie gospodarczym jak i ewentualnych konfliktach zbrojnych.

Francja jest największym państwem ze wszystkich członów Unii Europejskiej, pod względem powierzchni zajmuje 40. miejsce na świecie, zaś ludności – 21 miejsce. Stolicą kraju jest Paryż, miasto niezwykłe pod każdym względem, kojarzone z elegancją, luksusem i będące jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Ukształtowanie powierzchni Francji, która bezpośrednio graniczy z aż ośmioma europejskimi krajami oraz jest połączona z Wlk. Brytanią specjalnym tunelem pod kanałem La Manche sprawia, że kraj ten stanowi w praktyce serce Europy, z którego bardzo łatwo dostać się do każdego miasta na Starym Kontynencie jak również przygotować do podróży do Afryki czy też za ocean do Stanów Zjednoczonych.

Świetna lokalizacja i baza komunikacyjna czyni z Francji potęgę tranzytową, a sam kraj ze względu na przenikanie się wielu narodowości jest bez wątpienia prawdziwą mieszanką kulturową, w której spotkać można spotkać obywateli niemal ze wszystkich stron świata. Z punktu widzenia walorów turystycznych Francja stanowi praktycznie obowiązkowy punkt wizyty dla każdego turysty. Niezliczona ilość zabytków, prawdziwych architektonicznych perełek, tradycja sięgająca wiele stuleci wstecz, bogata kultura, muzea, opery, wspaniałe krajobrazy będące od wieków natchnieniem dla najwybitniejszych artystów, niesamowity klimat, wyśmienita kuchnia, a w niej wino – trunek będący elementem wielowiekowej tradycji – to wszystko są cechy kraju wobec którego nie wolno przejść obojętnie.

Francja stanowi prawdziwą kolebkę cywilizacji europejskiej o czym świadczą tłumy turystów ze wszystkich stron świata jakie ściągają o każdej porze roku do francuskich miast. Lyon, Paryż, Marsylia, Bordeaux, Tuluza, Nicea, Cannes – to tylko niektóre z najbardziej obleganych bowiem praktycznie każdy region we Francji ma coś do zaoferowania, każde miast stanowi samo w sobie pokaźną skarbnicę kulturową, z której turyści mogą czerpać garściami. Decydując się na wyjazd do Francji elementem obowiązkowego ekwipunku jest oczywiście aparat fotograficzny, bez którego nie sposób uwiecznić tak wielu wspaniałych miejsc z jakimi tutaj mamy do czynienia praktycznie na każdym kroku. Z uwagi na fkt, iż kraj ten leży stosunkowo blisko można śmiało skorzystać z oferty krajowego przewoźnika jakich na polskim rynku nie brakuje i wybrać się do Francji autokarem. Taka podróż nie dość, że bardzo atrakcyjna cenowo to jeszcze pozwoli nam dłużej nacieszyć się widokami jakie dane nam będzie podziwiać w trakcie przejazdu do poszczególnych miast.

Z Polski autokary kursują miedzy innymi do Paryża, Bordeaux, Marsylii, Nicei, Avignonu, Grenoble, Cannes, Tuluzy, Lyonu, Lille, Lens, Saint-Etienne, Strasburga, Rennes, Monaco, Metz, Caen, Nancy, Sochaux… i wielu wielu innych miast.