Eindhoven, miasto światła

Eindhoven, czyli światło i uroda

Eindhoven jest miastem w południowej Holandii, w prowincji Brabancja Północna. Miasto jest słynne z produkcji elektroniki. Miasto otrzymało prawa miejskie w XIII wieku. W XV i XVI wieku miasto ucierpiało podczas wojen. W 1944 roku zostało wyzwolone przez wojska alianckie w ramach operacji Market Garden. Jedno z centrów wiedzy oraz innowacji, miasto wysoko rozwinięte, a poza tym wyjątkowo urokliwe. Miasto ma rozwiniętą współpracę zagraniczną – prowadzi wspólne działania między innymi z Białymstokiem oraz Bydgoszczą. W Eindhoven znajduje się między innymi port lotniczy.

Kilka ciekawych miejsc w Eindhoven

Eindhoven oferuje kilka ciekawych miejsc: Muzeum Sztuki Współczesnej, Fabrykę Lamp Żarowych, Muzeum Historic Open Air – jest to muzeum pełne warsztatów rodem ze średniowiecza – można pobawić się w kowala lub warzyć własnoręcznie piwo. Park Genneper oferuje możliwość jazdy na rowerze, pieszych przechadzek oraz jeżdżenia na wrotkach lub rolkach. W domu Tona Smitsa można obejrzeć najciekawsze rysunki tego artysty.
W dużym i nowoczesnym Eindhoven czas płynie szybko i przyjemnie. W centrum miasta zaskakuje bogactwo sklepów oraz barów i restauracji – te ostatnie często otwierane są po godzinie 20.00.