Egipt godny obejrzenia

Egipt zasługuje na poznanie

Egipt jest godny poznania. Ten kraj ma wiele urokliwych zakątków, które koniecznie trzeba obejrzeć. Czego turyści szukają w Egipcie? Na pewno słońca, piramid, Nilu – rejs statkiem po Nilu jest znakomitą rozrywką dla każdego.

Niezwykłe piramidy

Piramidy egipskie są jednym z cudów antycznego świata, który ocalał do czasów współczesnych. Nie wiadomo jak zostały one wzniesione, w jaki sposób pojawiły się w Egipcie w czasach, gdy nie było dźwigów ani nowoczesnych technologii. Egipskie piramidy istnieją od pięciu tysięcy lat i nic nie zapowiada ich końca. Aby wznieść jedną tylko piramidę trzeba było zgromadzić 100 tysięcy osób gotowych do poniesienia gigantycznego wysiłku. Piramdy były rodzajem twierdz, pełnych korytarzy i zaułków, w których można było skryć się i poczuć bezpiecznie. Były to groby królewskie, w których wieczne schronienie znajdował zmarły władca, jego służba i ulubione za życia przedmioty. Zabalsamowane zwłoki trwały latami w stanie idealnym, co było zamierzeniem balsamistów.

Dzisiaj piramidy są miejscem wycieczek tysięcy osób, a zdjęcie z piramidą w tle znalazło się w kanonie zdjęć z wakacji. Wycieczki do Egiptu są dostępne dla przeciętnie sytuowanych osób, a tydzień lub dwa w Egipcie przestały być dobrem luksusowym.