Edynburg – magia szkockiego miasta

Edynburg – Szkocja, festiwal i atrakcje

Edynburg znany jest przede wszystkim z festiwalu o nazwie Fringe. Poza tym w mieście można obejrzeć Szkocki Parlament, podziwiać mosty, odzyskać siły podczas obiadu w jednej z wielu restauracji, zrobić zakupy w butiku, spacerować i skosztować wyjątkowej whisky. Nie każdy turysta ceni hotele. Dlatego lepiej jest skorzystać z noclegu u szkockiej rodziny, płacąc około 40 funtów za dobę noclegu w pokoju z łazienką lub około 29 funtów decydując się na wynajęcie pokój ze wspólną łazienką. Wybierając taki nocleg można zaoszczędzić i cieszyć się poznaniem niezwykłych, gościnnych i sympatycznych Szkotów. Na pewno warto. Dla porównania: cena noclegu w luksusowym hotelu mającym 5 gwiazdek oscyluje wokół 120-130 funtów. Różnica jest znacząca, a żaden hotel nie oferuje tak miłej atmosfery, jak szkocka rodzina.

Co warto zobaczyć w Edynburgu?

Na pewno trzeba odwiedzić zamek, który pochodzi z XVI wieku. Niedaleko Royal Mile można obejrzeć wystawę pokazującą czasy XVII wieku. Dzięki niej można się dowiedzieć jak Szkoci cierpieli podczas zarazy, w jaki sposób zarabiali na życie i jakie intrygi knuli. Muzeum jest atrakcją dla dzieciaków i fascynuje dorosłych.
Najlepsze restauracje i bary znajdują się w nowej części Edynburga, blisko Princess Street. Ondine, słynna restauracja rybna, ulokowana jest natomiast na Starym Mieście, w pobliżu zamku. Wędzony łosoś, domowe pikle, jedwabista w smaku zupa rybna – to tylko przykładowe potrawy z menu słynnej rybnej restauracji. Ta restauracja jest godna popełnienia grzechu łakomstwa.

Co należy wypić w Edynburgu?

Na pewno nie wolno wyjechać z Edynburga bez spróbowania kilku rodzajów znakomitej whisky.
W centrum Starego Miasta turyści wybierają słynne sklepy, w których kuszą domowe nalewki i likiery, a modnisie zaglądają do Armstrong Vintage, w którym dostępne są ubrania w stylu lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, osiemdziesiątych i późniejszych. W księgarni można kupić interesujące stare książki oraz mapy. Gratka dla kolekcjonerów.
Witchery by the Castle jest hotelem i restauracją jednocześnie, znajduje się w pobliżu Royal Mile. Otoczenie sprzyja spożyciu romantycznej kolacji, a zdrożonych gości ukołyszą do snu wygodne łóżka, pokoje pełne aksamitów, ściany pokryte tapetami z materiału oraz aura luksusu.
The Dome, restauracja w nowej części Edynburga, jest barem i restauracją. Oferuje znakomite potrawy z grilla lub bardziej tradycyjne potrawy, do tego wabi aromatyczną kawą i koktajlami. Sala klubowa wykończona jest drewnem, lustrami i kryształowymi żyrandolami. W takim otoczeniu najlepiej smakuje popołudniowa herbatka.

Edynburg – kultura oraz sztuka

Edynburg ma reputację miasta słynnego z kultury, sztuki, teatru, muzyki I komedii. Festiwal w tym mieście trwa przez cały sierpień. Każdy koneser anglosaskiej kultury znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy tylko wybrać wydarzenia, kupić bilety z odpowiednim wyprzedzeniem i rozkoszować się kulturą w najlepszym wydaniu.