Dominikana, wyspa niczym z pocztówki

Pocztówkowy urok Dominikany

Dominikana wygląda niczym ucieleśnienie marzeń o wypoczynku w tropikach: plaże pełne białego piasku, palmy, turkusowe morze, spokój, cisza i relaks. Niczym sen o lecie i wakacjach wygląda wyobrażenie Dominikany.

Zalety Dominikany

Oprócz krajobrazów i morza wielkim walorem tej wyspy są jej mieszkańcy: pełni energii oraz uśmiechu, uwielbiają turystów i chętnie im pomagają w różnych sprawach. Dla smakoszy Dominikana ma świeże, soczyste owoce, pyszne warzywa i wszelkie smaki egzotyki – owoce morza są tutaj wyjątkowe. Stolicą wyspy jest San Domingo bogate w kolonialną zabudowę. To miasto koniecznie trzeba odwiedzić, aby w pełni docenić urok Dominikany.

Co można robić na Dominikanie?

Opalać się, spacerować, grać w siatkówkę plażową, golfa oraz nurkować, podziwiając podwodny świat. Każdy ma szansę wybrać ukochane czynności dla siebie.
Na Dominikanie najłatwiej porozumiewa się w języku hiszpańskim, ale język angielski również jest popularny. Warto pamiętać, że wyspę odkrył Krzysztof Kolumb w 1492 roku. Cukier, tytoń oraz kawa są eksportowane z wyspy i stanowią źródło dochodu.