Doba w Kopenhadze

Duńska Kopenhaga pełna magii

Dania jest niewielkim krajem, przypomina układankę z kloców Lego. Kraj mały, ale pełen magii, czaru i uroku. W takim kraju przyjemnie spędza się czas i wspaniale odpoczywa. Jest to miasto posługujące się filozofią „nie za mało, nie za dużo”. Wszystkiego musi być w sam raz, niewskazane jest ubóstwo, ale też zbytni przepych rażą Duńczyków, którzy są ludźmi skromnymi i kierującymi się w życiu stałymi zasadami.

Kilka miejsc w Kopenhadze, które trzeba poznać

W Kopenhadze koniecznie należy poznać takie miejsca, jak Hotel Fox, który ozdobili artyści. Jest to wspaniałe miejsce na mapie Kopenhagi, w którym odpoczynek na pewno będzie udany. Niedrogim hotelem jest „Wake Up Copenhagen”, w którym można odpocząć, odzyskać siły, ciesząc się eleganckim wystrojem tego miejsca. Danostel nie oferuje wysokiego standardu, ale widok z okien na kanał jest wspaniały. Dla widoku warto zatrzymać się w takim miejscu.

Co jeszcze warto obejrzeć w Kopnehadze?

Na pewno warto obejrzeć takie miejsca, jak półwysep Halvandet, po którym można poruszać się na rowerze lub spacerując, Vesterbro, w którym podziwia się planetarium czy Frederiksberg. W tym ostatnim miejscu można znaleźć małe sklepiki i zrobić świetne zakupy. Dragor to niewielki port w południowej Kopenhadze, przypomina on małą wioskę z żółtymi domami i świetnymi kawiarniami. W Nyhavn natomiast mieści się wiele świetnych barów. Kiedyś miejsce to było Dzielnicą Czerwonych Latarni, a dzisiaj pełne jest życia nocnego i miejsc rozrywki.