Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?

Norwegia jest pięknym krajem

Norwegia jest wspaniałym krajem, w którym można wędrować, cieszyć się czystym powietrzem i rześkim klimatem. Miłośnicy miasta mogą zwiedzić Operę, odwiedzić liczne sklepy i cieszyć się cywilizacją. Na północ od Oslo ulokowane jest jezioro Mjsa, którego brzegi skrywają różnorodne zwierzęta i porośnięte są bujną roślinnością. Naturalne piękno fiordów zachwyca turystów z całego świata. Jest to wyjątkowy urok Norwegii. Turyści mogą przyjrzeć się fiordom podczas lotu samolotem. Oslo, stolica Norwegii, zachowało charakter miasta z XIX wieku – nie ma w nim wielkich odległości i drapaczy chmur. Jest to dosyć, jak na stolicę, kameralne miasto. Koniecznie obejrzeć trzeba tak atrakcyjne miejsca w Oslo, jak: Park Vigelanda bogaty w rzeźby wykonane przez Gustava Vigelanda, który nazywany jest „ludzkim zoo”. Można zajrzeć do Muzeum Muncha oraz Muzeum Ibsena. Najmłodszych ucieszy wizyta w Muzeum Sztuki Dziecięcej. Fani sportu mają niepowtarzalną okazję podziwiania wydarzeń sportowych rozgrywających się na Skoczni Holmenkollen.

Bajkowe Alesund, śliczne Bryggen, efektowne Stavanger

Bajkowe Alesund jest małym miasteczkiem wzniesionym w 1904 roku w stylu art nouveau. Warto również odwiedzić Bryggen, miasteczko otoczone przez siedem wzgórz oraz siedem fiordów. Miłośnicy portowych miasteczek mogą zajrzeć do malowniczego Stavabgerm, pełnego łodzi i łódeczek. W tym miasteczku ulokowano także Muzeum Morskie mające 900 lat tradycji. Jest to raj dla wilków morskich oraz laików, którzy chcą dowiedzieć się więcej o urokach tego miejsca.

Norwegia? Warto!

Norwegię, państwo położone na Półwyspie Skandynawskim, na pewno warto odwiedzić. W tym kraju coś dla siebie znajdą miłośnicy historii, skandynawskich sag, przepięknej przyrody, górskich wspinaczek oraz uprawiania sportów zimowych. Norwegię można odwiedzać przez cały rok – jest to na pewno destynacja całoroczna, w której każdy może znaleźć wiele atrakcji dla siebie. Norwegia może stać się także bazą wypadową do wizytowania Szwecji, Finlandii i Danii.

  Polecane wpisy

  • SPA nad morzem
   Nie da się ukryć, że żyjemy w naprawdę zwariowanych czasach, kiedy ciągły pośpiech niszczy nasze [...]
  • Nicea czy Rio? Oto jest pytanie
   Karnawał w Nicei jest odpowiedzią na brazylijski karnawał Nie trzeba jechać daleko, aby bawić się [...]
  • Brugia, czyli urok Belgii
   Brugia, w północno-zachodniej Belgii Brugia jest położona wśród kanałów i z tego powodu zyskała [...]
  • Interesujące wakacje w Grecji
   Grecja jest miejscem wymarzonym na wakacje Nigdzie nie ma tak wspaniałych piaszczystych miejsc, jak [...]
  • Porady przy pakowaniu ubrań
   Daj spokój, naprawdę chcesz się nie wyróżniać pośród miejscowych? Większość Twojego bagażu [...]
  • góry zimąWypoczynek świąteczny w górach
   Polskie święta, zarówno te Bożego Narodzenia jak i Wielkanoc, posiadają niepowtarzalny klimat, [...]