Czym są Lofoty?

Lofoty są archipelagiem niedaleko Norwegii

Lofoty kochają prawdziwi wędrowcy, którzy szukają wędrówki, przygody, wędkowania oraz wspaniałego relaksu. Lofoty oferują dobre warunki do jazdy na rowerze, wędkowania, spacerów, pływania. Tutaj nawet gra w golfa ma inny wymiar – szczególnie podczas wyjątkowych białych nocy jest to ogromne przeżycie. Pływając kajakiem można zbliżyć się do wielkich, ale bardzo łagodnych fok. Na co dzień nie ma takiej możliwości.

Gdzie nocować na Lofotach?

Lofoty nie oferują wielkich luksusów, ale pozwalają nocować w wygodnych domkach rybackich. Na Lofotach stworzono niezwykłe Muzeum Wikingów, które pozwala przypomnieć sobie to, co najciekawsze, najważniejsze i najbardziej niezwykłe w historii wojów. Po odwiedzinach muzeum nawet skromny nocleg wyda się niezwykle luksusowy. Wojowie mieszkali skromnie, bez najmniejszych wygód.

Kolorowo, ekologicznie, czysto

Kolorystyka Lofotów jest wyjątkowa: czerwone domki rybackie, błękitne morze, modre niebo, brązowe pomosty. Taka kolorystyka jest pobudzająca i znakomicie komponuje się również z białym śniegiem w zimie. Norwegia nie jest tanim krajem, ale można odłożyć pieniądze i wybrać się do zimnej Skandynawii. Rześko, ekologicznie i wyjątkowo czysto jest na Lofotach oraz w wielu innych miejscach tej odległej, północnej części Europy. Od maja do sierpnia każdego roku zaleca się podróżowanie do Norwegii, ponieważ wówczas pogoda jest najlepsza i pozwala zobaczyć najwięcej. Jest ciepło, słonecznie, a deszcze nie pojawiają się codziennie.