Czechy są interesujące

Republika Czeska – niewielka, ale ciekawa

Czechy są małym krajem, pełnym małych miasteczek, wsi oraz urokliwych zakątków. Jednym z rekomendowanych miast jest Liberec, stolica województwa libereckiego. Osoby uprawiające sporty zimowe znakomicie znają to miejsce. Miasto należy do większych czeskich miast, ponieważ liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Przed II wojną światową mieszkali tutaj głównie Niemcy, dzisiaj jest to typowy czeski region.

W mieście można obejrzeć…

W Libercu warto zajrzeć do renesansowego Starego Zamku pochodzącego z XVI wieku, XIX-wiecznego Ratusza zbudowanego w stylu renesansowym oraz miejskich łaźni, w których obecnie umieszczona jest galeria. Liberec odwiedzają szczególnie chętnie ci, którzy kochają góry i lubią pływanie. W mieście bowiem mieszczą się dwa aqua parki. Centrum Babilon Liberec, większy z nich, wabi gości z Czech, Polski, Niemiec oraz innych krajów.

Wieczorny relaks

Wieczorem, po aktywnie spędzonym dniu, dobrze jest usiąść w typowej czeskiej gospodzie nad kuflem piwa oraz talerzem aromatycznych knedli. Na deser można zjeść rodzaj eklerków, a po takiej uczcie cieszyć się spacerem po urokliwym Libercu. Nie ma nic lepszego nad aktywny wypoczynek w tym właśnie miejscu.