Czar Sharm El Sheikh w Egipcie

Egipt to nie tylko piramidy

Egipt przeciętnemu turyście kojarzy się z piramidami, wielbłądami, natrętnymi handlarzami, kurortami. Są to dość powierzchowne i stereotypowe skojarzenia. Egipt oferuje o wiele więcej atrakcji i rozrywek.

Egipt to miejsce nurkowania

Warunki naturalne sprawiają, że nurkowanie w Egipcie jest przyjemnością. W tym kraju istnieje wiele szkółek nurkowania, łatwo zatem znaleźć szkołę lub wyprawy dla osób zaawansowanych. Egipt to kraj dla każdej osoby, która uwielbia nurkowanie i oddaje się temu zajęciu z pasją oraz zaangażowaniem. Poza tym nurkowie mogą rozkoszować się czystymi wodami Morza Czerwonego, oglądaniem podwodnego świata oraz podziwianiem raf koralowych. Te trzy powody przekonają nawet niedowiarków do nurkowania w Egipcie.

A co po wynurzeniu się z morza?

Po wynurzeniu się z morza turyści mogą czerpać radość z przejażdżki do Doliny Echa, w które echo powtarza wykrzykiwane imiona, spacerować po kurorcie, skosztować pysznych napojów oraz jeść kalmary i inne owoce morza. Można skosztować placków pieczonych przez Beduinów, serwowanych z owczym serem oraz herbatą. Poza tym można robić wszystko to, co w innych kurortach: opalać się, pływać, gimnastykować, korzystać z animacji oferowanych przez hotele i bawić się w dyskotekach do białego rana. Takie atrakcje są typowe dla wielu miejsc, ale pod słońcem Egiptu mogą smakować wyjątkowo. Koniecznie trzeba uwiecznić relaks na wspaniałych zdjęciach i zachować je do oglądania w długie zimowe wieczory.