Co Meksyk oferuje turystom?

Meksyk jest krajem atrakcyjnym

Meksyk kojarzony jest z kaktusami oraz interesującymi obszarami. Przestrzenie, kaktusy, porywczy Meksykanie oraz piękne Meksykanki – takie jest stereotypowe postrzeganie tego kraju.

Palmy, plaże i przestrzenie

Meksyk pełen jest drzew palmowych, przestrzeni i plaży z białym piaskiem. 19 milionów osób mieszka w tym państwie. Hiszpańscy najeźdźcy pozostawili wiele tradycji oraz zabytków wzniesionych wieki temu. W dolinie Sierra de Guanajuato pozostały budynki, które są wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Koniecznie trzeba zajrzeć do Veracruz i Sierra Madre – bogata flora jest tym, czego turyści nie zobaczą nigdzie indziej.  Natura jest obfita, żyją tutaj pelikany i flemingi.

Kraj nie należy do bogatych, ale dostępne są luksusowe ośrodki dla turystów. Meksyk jest krajem niedrogim, pobyt w nim to groszowy wydatek dla turystów. Jednak przelot jest dość kosztowny. Czegóż jednak nie robi się, aby spędzić trochę czasu w raju? Meksyk jest właśnie takim wspaniałym rajem dla turystów z całego świata. Podczas wypadu do Meksyku można zaplanować pobyt w graniczących z nim Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Meksyk jest krajem kontrastów: można zobaczyć biedę i bogactwo, wielkie miasta i małe osady wśród malowniczej przyrody, turystów i obywateli Meksyku. Wszystko to egzystuje ze sobą w harmonii i zgodzie. Ciepłe karaibskie morze, ruiny zabytków, czyste plaże, nieskażona przyroda, tropikalne lasy, gorące fiesty, doskonała meksykańska kuchnia – takie są największe atuty Meksyku, z których turyści chętnie korzystają.