Brytyjskie miasta nadmorskie

Odpocznij nad morzem w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania ma wiele urokliwych miejsc. Wśród nich są niewielkie miasteczka. Można w nich odpocząć spokojnie, relaksując się od codzienności.

Aldeburgh

Aldeburgh jest niedużym miastem, mającym około 3000 mieszkańców. Miasteczko słynie z portu i plaży, a hoteli i kafejek w tej miejscowości bynajmniej nie brakuje.

Blackpool

Blackpool jest kurortem, w którym bogate jest życie dzienne oraz życie nocne. Relaks i odpoczynek są w tym miejscu zapewnione.

Brighton

Brighton znane jest z pałacu królewskiego oraz wielu muzeów. W tej miejscowości o mało nie zginęła Margareth Thatcher i jej rząd w 1984 roku, ponieważ wówczas planowano zamach na konserwatystów. Zamach zaplanowała IRA.

Cromer

Cromer słynie z XIV-wiecznego kościoła, plaży oraz znakomitego relaksu.

Penzance

Penzance ulokowane jest w Kornawalii nad zatoką Mount Bay. W mieście zamieszkuje około 20 000 osób. Jest oddalone od centrum kraju, ponieważ jest to najbardziej wysunięty punkt Anglii na południowym-zachodzie tego kraju.

Wielka Brytania jest krajem urokliwym, wspaniałym i pełnym bujnej przyrody. Warto odwiedzić miasteczka i pokochać to wspaniałe miejsce.