Brighton – najchętniej odwiedzany kurort w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to nie tylko Londyn

Wielka Brytania to nie tylko Londyn, lecz całe spektrum miast i miasteczek. W tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak odetchnąć chociaż kilka dni w Brighton, miasteczku ulokowanym w hrabstwie East Sussex. Miasto zamieszkuje około 150 000 osób, a jego powstanie datuje się na czasy średniowiecza.

Na każdą porę roku Brighton

Brighton jest miastem na każdą porę roku. W tym niewielkim kurorcie można spacerować, próbować angielskich dań i leniuchować.Po zwiedzaniu Londynu wystarczy wsiąść do pociągu i po godzinie znaleźć się w Brighton. Miasto jest niewielkie – wszystkie miejsca znajdują się w zasięgu miłego spaceru. Poza tym można znaleźć w nim sporo hoteli i kwater prywatnych o zróżnicowanym standardzie i szerokiej gamie cen. Niektóre z nich oferują promocyjne ceny przez okrągłe 12 miesięcy w roku.

Co zwiedzać w Brighton?

Brighton oferuje zwiedzanie Pałacu Królewskiego, molo z końca XIX wieku. Oceanarium położone w pobliżu morza pozwala na podziwianie rekinów i innych ryb w nowoczesnym obiekcie. Fontanna Królowej Wiktorii, Diabelski Młyn oraz Wieża Zegarowa dopełniają obrazu całości. W 2000 roku królowa przyznała Brighton miano City, czyli miasta.