Brema – zajrzyj na chwilę

Brema w północnych Niemczech

Brema leży w północnej części Niemiec. Miasto ma charakter przemysłowy, bogate jest w firmy oraz instytucje bankowe. Uroku dodają mu akwarium morskie oraz przepiękny ogród botaniczny. Jest to dość duże miasto – ma ponad 540 000 mieszkańców. Historia tego miasta liczy ponad 1200 lat – w tym mieście każdy kamień posiada własną historię.

Co warto obejrzeć w Bremie?

Brema chwali się Starym Miastem, szczególnie szczyci się gotyckim ratuszem wzniesionym w XV wieku. Romańska katedra pod wezwaniem świętego Piotra, Kościół Ewangelicki Najświętszej Marii Panny oraz kamienice z XVI i XVII wieku zachwycą każdą osobę. Słynny pomnik o nazwie Muzykanci z Bremy, przedstawiający osła, psa, kota i koguta jest wyjątkowy. Unikatowa jest rybacka dzielnica o nazwie Schnoor, w której wąskie kamieniczki tulą się do siebie. Podobno w tych wąskich kamieniczkach niegdyś mieszkali producenci sznurów i lin.

W Bremie urokliwych miejsc nie brakuje. Miasto jest mniej znane od Drezna i Berlina, jednak osoby, które je zobaczyły chwalą jego urok, czystość i zabytki. Jeśli komuś szkoda czasu na niezbyt znane miasto, wówczas może zaplanować dwa-trzy dni w tym mieście. Czas na pewno będzie spędzony ciekawie i nie okaże się w danej mierze stracony. Zachęcamy do zwiedzania Bremy – miasto jest wyjątkowe – piękne, zabytkowe i czyste.