Bezsenność w Tel Aviv

Tel Aviv, czyli Izrael w pigułce

Tel Aviv jest drugim co do wielkości miastem Izraela. Powstał w 1909 roku na obrzeżach portu Jaffa. Ma niespełna 52 kilometry powierzchni. Jerozolima nie jest uznawana za stolicę Izraela. Większość ambasad ulokowano w Tel Aviv. Miasto określa się nazwą metropolia globalna, ponieważ posiada całe mnóstwo atrakcyjnych miejsc, jest rozwinięte technologicznie. Giełda Papierów Wartościowych, wiele spółek międzynarodowych, a do tego plaże, bary i kawiarnie – Tel Aviv jest wspaniałym miastem dla każdego. Dobrze poczuje się w nim biznesmen, turysta także czerpać będzie z jego uroków. Miasto jest centrum biznesu oraz finansów, z którym wiążą się ci, którzy chcą zarabiać oraz rozwijać się.

Położenie, klimat oraz zieleń Tel Avivu

Tel Aviv oddalony jest o 60 kilometrów od Jerozolimy oraz 90 kilometrów od Hajfy. Lokalizacja taka czyni go miejscem pożądanym przez biznesmenów. Miasto jest zielone, znajduje się w nim aż 250 ogrodów, mnóstwo parków oraz bulwarów. Śródziemnomorski klimat jest jego wielkim walorem. Ciepło, słonecznie oraz przyjemnie jest w Tel Avivie. Tel Aviv nie zawsze był zamożnym miastem, przeżywał kryzysy i trudne chwile, dzisiaj jednak jest perłą Izraela, która ma przed sobą dużą przyszłość.

Dlaczego warto przyjechać do Izraela

Turyści nie powinni rezygnować z możliwości spędzania czasu w tym wyjątkowym mieście, jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych Izraela. W tym mieście życie smakuje wybornie: nieważne czy turysta sięgnie po falafele na ulicy, skosztuje hummusu w barze czy rozkoszować się będzie wykwintnym posiłkiem w centrum Tel Avivu. Najważniejsza jest radość z życia w tym mieście, jego zwiedzania oraz poznawania egzotyki niezwykłego kraju.

 

 

  Polecane wpisy

  • Czym są piramidy, czyli zagadki starożytności
   Piramidy, czyli zagadki starożytności… Egipskie piramidy są zagadkami starożytności. Budowle [...]
  • Boska Dżakarta
   Dżakarta jest stolicą Indonezji W Dżakarcie można wspaniale odpocząć, dlatego pokażemy Państwu ten [...]
  • Egipt i poznanie Beduinów
   Beduini, zagadkowa ludność Wyjazd do Egiptu jest ciekawym doświadczeniem. Doradzamy jednak wyjazd [...]
  • Festiwal Brighton
   Angielskie Brighton stolicą muzyki Angielskie Brighton od 49 lat jest ojczyzną muzyki. W tym małym [...]
  • Uroki Sycylii
   Sycylia bez tłumów turystów Sycylia jest ulokowana na południu Włoch. Ta część kraju słynie z [...]
  • Bogate Brunei
   Bogate Brunei pełne jest atrakcji Sułtanat Brunei bogaty jest w atrakcje. W państwie mieszka 390 [...]