Belgia

Belgia to bez wątpienia jeden z najciekawszych krajów w Europie do zwiedzania szczególnie dla osób interesujących się polityką. Kraj ten – a właściwie jego stolica, którą jest Bruksela jest też „stolicą” Unii Europejskiej bowiem to tu znajduje się siedziba UE jak również wszystkie najważniejsze instytucje z nią powiązane czy działające w jej ramach.

Co roku kraj ten przyciąga z tego względu ponad 5 milionów turystów, którzy rządni wiedzy chcą się zapoznać z „sercem” zjednoczonej Europy od środka. Co ciekawe w Belgii obowiązują aż trzy języki urzędowe! W powszechnym użyciu znajdują się francuski, niderlandzki i niemiecki, co niewątpliwie stanowi ewenement nie tylko na skalę europejską, ale i światową, bowiem oprócz tego możemy śmiało porozumieć się też (przynajmniej na pewno w samej Brukseli) w wielu innych językach z uwagi na obecność pracowników czy to Parlamentu Europejskiego czy innych instytucji wokół siedzib wspomnianych organizacji.

Ponadto należy zaznaczyć, że Belgia jedne z najlepszych w Europie połączeń komunikacyjnych, w tym ponad 1500 autostrad, które są w całości bezpłatne. Ze względu na swoje położenie i strategiczne znaczenie kraj ten jest również swoistym ośrodkiem tranzytowym, poprzez który odbywa się podróż do dalszych państw Europy. Poza Brukselą do najważniejszych miast Belgii możemy także zaliczyć Brugię, Charleroi, Antwerpię czy Liege.

Ze względu na swoją specyfikę kraj ten jest wręcz obowiązkowym miejscem wycieczkowym dla studentów nauk politycznych czy stosunków międzynarodowych, jak również wszystkich osób które interesują się historią Europy. Znajdziemy tu również wiele muzeów i ośrodków kulturowych, w których możemy poznać historię Unii Europejskiej jak również tradycję i dorobek kulturowy samej Belgii i jej mieszkańców.

Podróż do tego kraju nie jest rzeczą skomplikowaną bowiem nawet decydując się na wyjazd własnym samochodem możemy być pewni, że trasa którą przyjdzie nam pokonać będzie obfitowała w autostrady, drogi najwyższej klasy, gdzie komfort jazdy jest nieporównywalnie większy do tego znanego nam z polskich dróg. Belgia jest państwem graniczącym z Niemcami, Francją, Holandią i Luksemburgiem zatem z komunikacyjnego punktu widzenia dojazd nie stanowi tutaj najmniejszego problemu.

Decydując się na wyjazd do Belgii wato skorzystać z ofert przewoźników autokarowych, bowiem ta metoda transportu jest niezwykle atrakcyjna cenowo. W ofercie znajdują się połączenia z większością miast belgijskich – w tym oczywiście tych największych i najbardziej obleganych jak Bruksela, Liege czy Antwerpia, zaś bilet na taką podróż możemy zamówić zarówno w jedną stronę jak również w obie, czyli z opcją powrotu (gdzie dodatkowo cena jest niższa niż w przypadku oddzielnego zakupu biletów na wyjazd i na powrót).

Korzystając z metody online możemy bardzo szybko określić miejsce wyjazdu, przyjazdu jak i przejazdu autokaru poszczególnymi trasami, tak więc bez wątpienia jest to bardzo wygodna metoda dla zwiedzających, dzięki czemu nie muszą się martwić w jaki sposób i skąd dostać się we wskazane miejsce, gdyż wszystko odbywa się z troską o klienta tak by ten mógł skupić się jedynie na aspektach o charakterze czysto turystycznym.

  Polecane wpisy

  • Duńskie atrakcje
   Spokój Danii, ale pełen atrakcji Dania jest krajem spokojnym – nie ma wysokich gór, [...]
  • Odpoczynek na Bali
   Bali jest urokliwym miejscem w Indonezji Urokliwe Bali jest jednym z przykuwających wzrok miejsc w [...]
  • Maleńki urok, czyli Arundel
   Arundel słynie z zabytków Miasteczko Arundel liczy niespełna 3500 miezkańców. Nie wielkość jest [...]
  • Mykonos – wyspa pełna lazuru
   Mykonos, czyli wyspa w morzu lazuru Na Mykonos można dobrze bawić się i znaleźć rozrywkę dla [...]
  • Isle of Wight
   Isle Wight jest jedną z wysp Wielka Brytania jest krajem wyspiarskim. Ponad osiemset wysp tworzy to [...]
  • Podróż do Akaby
   Fantastyczna Akaba w Jordanii Akaba w południowo-zachodniej Jordanii jest miejscowością o wielkim [...]