Bawaria – bogaty land

Bawaria jest najbogatsza

Bawaria jest najbogatszym i najpiękniejszym niemieckim regionem czy też landem, jak kto woli. Sielankowe widoki koją zmysły i pozwalają cieszyć się odpoczynkiem. Wspaniałe wzgórza, wyjątkowe zamki, zieleń i przestrzeń. Stolicą Bawarii jest Monachium, które co roku w październiku gości Oktoberfest, wielkie święto piwa.

Skąd wzięły się zamki w Bawarii?

Z wyścigu zamożnych rodów budujących setki pałaców, aby mieć rodowe siedziby, lokować majątek i oszałamiać bogactwem. Okazałe kościoły budował kościół – są one wielkie i bogato zdobione. Ratusz w Monachium góruje nad staromiejskim Placem Mariackim. Efektowny kościół katedralny Frauenkirche  przyciąga tysiące turystów. Katolicyzm zawsze był obecny w Bawarii.

Ciekawostką w Monachium jest tzw. Wiktualien Markt, czyli targ spożywczy, na którym można kupić wszelką żywność, a stoły uginają się pod bogactwem warzyw, owoców i mięs. Polecamy z pełnym przekonaniem.

Zaleca się planowanie podróży po Bawarii szlakiem zamków, nocowanie na kempingach lub w luksusowych hotelach – zależnie od zasobności portfela.

    Polecane wpisy