Barcelona, miasto pełne uśmiechu

Gorąca Hiszpania i piękna Barcelona

Hiszpania kojarzy się nam ze słońcem, plażami i upałami. Lato, odpoczynek i słodkie lenistwo. Państwo to ma więcej do zaoferowania. W Barcelonie obejrzeć można piękne miasta. Jednym z nich jest Barcelona.

Co warto obejrzeć wBarcelonie?

W Barcelonie obejrzeć trzeba koniecznie wspaniałą plażę, parki, rzeźby na ulicach i dzieła Gaudiego. Miasto ma wspaniałą architekturę i to ono jest największą atrakcją. W wolnych chwilach na Starym Mieście w Barcelonie można znaleźć znakomite małe sklepiki i w nich kupić pamiątki z tego miasta. W Barcelonie można taniej skorzystać z transportu publicznego, wstępu do muzeów oraz taniej zjeść, kupując Barcelona Card. Warto zaopatrzyć się w taką kartę przy kilkudniowym pobycie.
A oto kilka miejsc, które zobaczyć trzeba koniecznie podczas pobytu w tym mieście:<

La Rambla w dzielnicy Barri Gotic

W centrum Barcelony znajduje się Barri Gotic (Dzielnica Gotycka), której  historia sięga czasów rzymskich – widać nawet pozostałości rzymskich ruin. Dzielnica Gotycka znajduje się na najsłynniejszej ulicy Barcelony, La Rambla. Idąc wzdłuż La Rambla można obejrzeć miasto w całym jego uroku, pełne kawiarenek, restauracji, kwiatów i zabytków.

La Sagrada Familia

en monumentalny kościół budowany jest od 1883 roku i jemu oddał się w pełni Gaudi. Planował trzy ozdobne fasady, wspaniałe wnętrze, ale wypadek przerwał prace nad tym projektem. W 1926 roku Gaudi zmarł, wpadł pod samochód i obrażenia były tak duże, że nie przeżył wypadku. Kościół nadal jest budowany, ale turyści mogą zwiedzać tę niezwykłą budowlę. Z wież kościoła rozciąga się niezapomniany widok na miasto.

Park Guell

ark Guell zdobią mozaiki, gniazda ptaków, kolumnady. Drogocenna fontanna zaprojektowana przez Gaudiego przykuwa wzrok. W tym miejscu można poczuć się niczym w bajce. Muzeum czynne jest przez cały rok, od godziny 8.00 do 21.00 Wstęp jest bezpłatny, ale rajcy miejscy zastanawiają się nad wprowadzeniem opłat.

Muzeum FC Barcelona

Muzeum FC Barcelona ucieszy fanów sportu i drużyny FC Barcelona. Eksponaty w nim wystawione związane są z tą drużyną.

Plaża jest długa, ma piękny biały piasek i warto przespacerować się nią po trudach zwiedzania. Spacer brzegiem morza jest najlepszą formą relaksu w Barcelonie. Później można wrócić do zwiedzania.

Muzeum Picassa czeka na turystów

Młody Picasso spędził 5 lat w Barcelonie. W Muzeum Picassa eksponuje się ponad  3500 prac z okresów Blue i Rose.

La Pedrera – Casa Mila

La Pedrera (katalońskie słowo oznaczające „kamieniołom) jest arcydziełem architektury stworzonym  przez  Antonio Gaudiego i wygląda wspaniale z falistym wykończeniem. Wykonana z wapienia, wydaje się płynąć.
Budynek był kiedyś domem Pere Mila i jego żony, Casa Mila, ale dziś pełni rolę centrum kulturalnego dla wystaw czasowych.

Poble Espanyol de Montjuic – skansen

Hiszpańska Wieś to skansen, położony na wzgórzu Montjuic, pokazujący wszystkie style architektoniczne Hiszpanii w jednym miejscu. Jest to urokliwe miasteczko, pełne restauracji oraz sklepików z regionalnymi pamiątkami.

Font màgica

Ta piękna fontanna zaprojektowana przez Carles Buigas i stworzona przez 3000 pracowników na potrzeby Wielkiej Wystawy, która odbyła się 19 maja 1929. Łączy kolor, światło i dźwięk. Warto przyjrzeć się temu niezwykłemu obiektowi.

Le Ribera

Stara część Barcelony jest modnym miejscem, pełnym modnych barów, sklepów i restauracji. W tym miejscu poznaje się nowych ludzi, bawi się oraz rozkoszuje urodą Barcelony, stolicy Katalonii, i najpiękniejszego z hiszpańskich miast.

  Polecane wpisy

  • RPA, czyli kraj na końcu świata
   RPA jest krajem ulokowanym na samym południu Afryki Słynie z bogactwa, skomplikowanej historii oraz [...]
  • Wesele za granicą
   Wesele nie musi odbyć się w Polsce Wesele można zorganizować za granicą. Wesele można zorganizować [...]
  • Poitiers we Francji
   Poitiers jest miastem we Francji Poitiers znajduje się we Francji. To miasto ma historyczne [...]
  • Oktoberfest, czyli piwne szaleństwo
   Oktoberfest organizowany jest w Monachium Podczas tego niezwykłego święta wszyscy skupiają się na [...]
  • Pięć muzeów Berlina na początek
   Pragniesz zdobyć wiedzę? Koniecznie jedź do Berlina! W Berlinie znajduje się 170 muzeów, a każde z [...]
  • Pobyt w Weronie
   Werona, miasto zakochanych Werona oferuje wiele możliwości. Zakochani uwielbiają odpoczywać w tym [...]