Bajeczny Budapeszt

Dunaj płynie przez Budapeszt

Dunaj przepływa przez Budapeszt. Rzeka dodaje temu miastu uroku. Polecane są przechadzki brzegiem Dunaju i odpoczynek nad rzeką. Nie ma nic lepszego dla miłośników relaksu. Miasto ma wspaniałą komunikację miejską, jako drugie miasto na świecie dorobił się własnego metra. W mieście jest wiele pomników lwów, a każda osoba cieszy się na źródła termalne i ożywczą kąpiel w takich właśnie miejscach.

Rozrywka i zabawa

Budapeszt umożliwia zabawę – Park Pomników, Ogród Zoologiczny, Oceanarium, Pałac Cudów – to wszystko można znaleźć w Budapeszcie. Lewy brzeg Pesztu staowi centrum, które rozbudowano w XIX wieku. Neoklasyczne kamieniczki i wąskie uliczki są uwielbiane przez turystów i mieszkańców tego miasta. Wyspa Małgorzaty to 96 hektarów pełnych zieleni, basenów i kąpielisk. Na wyspie obejrzeć można ruiny Klasztoru Dominikanek , odbudowana kaplica Świętego Michała i Aleja Artystów. W Budapeszcie są wody termalne lub cieplice (termalvíz, hévíz) , wody mineralne (ásványvíz) i wody lecznicze (gyógyvíz). Zdrowie każdej osoby zyska na kąpieli w termach – pod warunkiem, że kąpieli będzie co najmniej kilka.  Do Budapesztu dostać się można samolotem. Lotnisko położone jest 16 km za miastem, ale można z niego łatwo dojechać do miasta. W Budapeszcie sprawnie działa kolej. Turyści chętnie korzystają z biur informacji turystycznej, gdzie uzyskują informację w językach niemieckim oraz angielskim.  W Budapeszcie ulokowany jest Zamek Królewski, datujący się aż do średniowiecza.

Wiele atrakcji, mnóstwo radości

To tylko przedsmak atrakcji Budapesztu, stolicy Węgier. W wolnym czasie, po zwiedzaniu i spacerach, koniecznie trzeba napić się prawdziwego, alkoholowego trunku o nazwie tokaj. Smacznego i wspaniałego pobytu na Węgrzech życzymy każdemu!