Austria

Austria to państwo położone w Europie środkowej stanowiące republikę federalną, w której skład wchodzi 9 federacji zwanych potocznie landami. Stolicą kraju jest Wiedeń położony we wschodniej części republiki natomiast językiem urzędowym jest język niemiecki. Warto dodać, że Austria od 1 stycznia 1995 roku jest także członkiem Unii Europejskiej, ponadto obecnie obowiązującą walutą wprowadzoną z dniem 1 stycznia 2002 roku jest euro.

Austria mimo swojej niewielkiej powierzchni i braku dostępu do morza jest niezwykle interesującym krajem zarówno z punktu widzenia historycznego jak i turystycznego. Ośrodki takie jak Wiedeń, Linz czy Salzburg znane są praktycznie na całym świecie a tradycja kulturowa tego kraju budzi szacunek i podziw nie tylko historyków, ale i zwykłych obywateli którzy cenią sobie możliwość obcowania z takim zasobem zabytkowo-kulturowym jaki znajdziemy w Austrii.

To właśnie z punktu widzenia turystycznego Austria jest wręcz idealnym miejscem do zwiedzania, które koniecznie trzeba zobaczyć! Miłośnicy aktywnego zwiedzenia bez wątpienia znajdą tu coś dla siebie – wystarczy wspomnieć o narciarskich kurortach, które zimą biją rekordy popularności i są jednymi z najbardziej obleganych w Europie!

Ukształtowanie terenu, obecność górzystych terenów takich jak Alpy są doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku zarówno zimą jak i latem. Dla amatorów spokojniejszych wycieczek można polecić przede wszystkim zwiedzanie parków krajobrazowych, których na terenie Austrii jest bardzo wiele – Park Narodowy Wysokich Taurów znajdujący się w Salzburgu czy też Park Narodowy Nockberge w Klagenfurcie to chyba jedne z najbardziej znanych i lubianych nie tylko w Austrii ale i w całej Europie. Górzyste tereny są niezwykła atrakcją wśród zwiedzających a wszystkie ośrodki turystyczne są naprawdę znakomicie zorganizowane.

Austria to jednak kraj nie tylko z aktywnej turystyki słynący. Koniecznie trzeba nadmienić, iż z punktu widzenia kulturowego jest to prawdziwa perełka dla zwiedzających! Wystarczy tylko wspomnieć takie nazwiska jak Wolfgang Amadeusz Mozart czy Johann Strauss aby wiedzieć, iż kraj ten kojarzy się przede wszystkim z wybitnymi kompozytorami. Dlatego też na terenie Austrii znajdziemy liczne skupiska teatrów, oper, czy muzeów będące prawdziwą skarbnicą wiedzy dla pasjonatów wysokiej kultury jak również dla przeciętnych turystów szukających ciekawych do zwiedzenia atrakcji.

Poza muzyką silnie akcentowane są tutaj również elementy malarstwa, architektury czy literatury – wszystko to można znaleźć w tutejszych kompleksach kulturowych. Dlaczego warto jeszcze polecić Austrię jako kraj godny zwiedzenia? Przede wszystkim dlatego, że leży stosunkowo blisko Polski i podróż tam nie zajmie wiele czasu, szczególnie, gdy już przekroczymy granicę bowiem Austria słynie ze znakomitych autostrad i świetnie zorganizowanych połączeń komunikacyjnych dlatego nawet podróż własnym samochodem nie powinna sprawić nam najmniejszych problemów.

Jednak z racji, że przy tego typu wycieczkach wolimy się w pełni zrelaksować i cieszyć urokiem miejscowych widoków zamiast zastanawiać jak dojechać w konkretne miejsce warto rozważyć podróż do tego kraju autokarem. Z uwagi na niedużą odległość bilety autokarowe do Austrii są krótko mówiąc tanie a oferta poszczególnych przewoźników dość szeroka.

Z Polski bardzo łatwo dostać się zarówno do głównych miast austriackich jak Salzburg czy Wiedeń jak i do nieco mniej znanych jak Klagenfurt, Linz czy Graz. Bilet autokarowy z powodzeniem można zarezerwować za pośrednictwem Internetu co dodatkowo przemawia za tym by wybrać się w tą niezwykłą podróż właśnie autobusem.