Anglia

Anglia to obecnie największe i najbardziej wpływowe państwo wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, zamieszkuje je ponad 83 procent obywateli całej wspólnoty. Co ciekawe w przeciwieństwie do innych krajów Wlk. Brytanii Anglia nie posiada własnego parlamentu bowiem znajduje się pod wpływem parlamentu brytyjskiego.

Jeśli natomiast chodzi o położenie to kraj ten znajduje się na południowo-wschodniej części wysp brytyjskich i graniczy bezpośrednio ze Szkocją oraz Walią, z kolei od Europy oddziela go znany wszystkim kanał La Manche.

Anglia bez wątpienia mimo tego iż nie jest „powierzchniowym gigantem” znana jest na całym świecie, posiada wielowiekową historię oraz tradycję, której pozazdrościć może jej nie jedno państwo nawet dużo większe i z pozoru silniejsze. Nie bez przyczyny Anglia na przestrzeni stuleci zawsze odgrywała znaczącą rolę w polityce międzynarodowej i aktywnie uczestniczyła w wydarzeniach mających wpływ na losy nie tylko Europy, ale i całego świata – wystarczy tu wspomnieć chociażby obie wojny światowe.

Obecnie Anglia stanowi monarchię parlamentarną co jest w dzisiejszych czasach specyficznym ustrojem. Na czele państwa stoi królowa Elżbieta II, stolicą kraju jest Londyn a z większych miast na pewno na uwagę zasługują także Birmingham, Liverpool czy Manchester – miasta znane na pewno szczególnie fanom piłki nożnej, bowiem stąd pochodzą uznane kluby piłkarskie rozpoznawalne praktycznie na całym świecie.

Anglia ze względu na swoje specyficzne położenie stanowi również wbrew pozorom bardzo atrakcyjny kraj z perspektywy turystycznej, o czym nie wszyscy zdają sobie do końca sprawę. Region obfituje w wiele ciekawych miejsc i zabytków sięgających czasów Średniowiecza i na pewno warto skorzystać z oferty biur turystycznych oferujących możliwość zwiedzenia tego niezwykle ciekawego kraju.

Klimat co prawda nie rozpieszcza bowiem Anglia nie od dziś jest znana z kapryśnej pogody co z uwagi na jej położenie nie powinno dziwić, jednak atrakcje jakie znajdziemy na miejscu bez wątpienia wynagrodzą nam pogodowe niedogodności. Zwłaszcza, że wyspa posiada bardzo dobre zaplecze turystyczne z komunikacją połączeniami komunikacyjnym na europejskim czy wręcz światowym poziomie – jednym słowem podróżowanie między miastami jest sprawą niezwykle prostą.

Decydując się na wyjazd do Anglii warto rozważyć ofertę podróży autokarem bowiem takie rozwiązanie jest o wiele praktyczniejsze niż lot samolotem, który do najtańszych nie należy a dodatkowo odnaleźć się na największym porcie lotniczym na świecie jakim jest Heathrow jest nie lada wyzwaniem. Natomiast podróż autokarem pozwoli oszczędzić nam nerwów i co najważniejsze sporo gotówki bowiem bilety autobusowe są nieporównywalnie tańsze, tak więc z pewnością fakt ten wynagrodzi nam te kilkanaście godzin jakie zajmuje podróż tradycyjnym środkiem transportu jakim jest autokar.