24 godziny w Moskwie

Jak spędzić dzień w Moskwie?

Moskwa jest jednym z ciekawszych rosyjskich miast. Wiele osób marzy, aby obejrzeć to miasto z bliska, rozkoszując się jego urokami i ponadczasową urodą. Pora zatem na wizytę w tym wyjątkowym miejscu. A wszystko zgodnie z planem i życzeniami gości. Najlepiej po przyjeździe do Moskwy zatrzymać się w hotelu Ritz. Luksus oraz wyjątkowe warunki oferowane przez ten znany hotel pozwolą na relaks i odpoczynek.

Kreml – to trzeba obejrzeć

Kreml, siedziba władz, jest miejscem, które trzeba obejrzeć. Kiedyś był to gród warowny. Miejsc o nazwie Kreml było wiele, ale każda osoba pytana wymienia od razu moskiewski Kreml. Jest to siedziba władz państwowych i miejsce o charakterze politycznym. Na Kremlu znajdują się dzwon Car Kołokoł i armata Puszka. Poza tym Arsenał, Pałac Senacki, Pałac Potieszny, mury i baszty obronne pokazują potęgę tego miejsca. Od 1990 roku Kreml jest wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO.
Jeden dzień to mało czasu na zwiedzanie, ale na pewno wystarczy na przechadzkę po Placu Czerwonym i wieczorną wizytę w Teatrze Bolszoj. Teatr istnieje od 1776 roku i od tego czasu jest miejscem najwspanialszych spektakli i najznamienitszych aktorów. W 2002 roku Bolszoj zyskał nową scenę. Teatr ten jest symbolem Moskwy, kultury i sztuki. To miejsce obejrzeć trzeba koniecznie.
A gdy czas na to pozwoli to wizyta w GUMie, czyli ogromnym domu handlowym, jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego.