20 ikon Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania, kraj niezwykły

Wielka Brytania jest krajem położonym na wyspach, zamieszkanym przez ponad 60 milionów osób. W tym kraju mieszka wielu cudzoziemców, a co roku sporo osób odwiedza ten niezwykły kraj. Wielka Brytania ma swoje ikony, czyli to, z czym obcokrajowcy kojarzą to państwo. A oto kilka najważniejszych:
mgła i deszcz – brytyjski klimat jest dość wilgotny, na co wpływ wywierają Ocean Atlantycki, Morze Północne, Prąd Gulfstream;
fish and chips – to danie każdy zna, a chociaż angielska nazwa brzmi tajemniczo to polska oznacza „ryba i frytki”. Takie jedzenie lubi wiele osób. Jest ono bezpieczne, ponieważ zamawiając je wiemy, co podadzą nam na talerzu;
Sherlock Holmes – najsłynniejszy angielski detektyw mieszkał w Londynie i tam znakomicie pracował, rozwiązując najbardziej zawiłe, mordercze zagadki.
Królowa – brytyjska królowa chociaż nie pełni zbyt znaczącej roli, nie ma większego znaczenia, jest ikoną królestwa. Cała rodzina królewska jest znana, lubiana i bacznie obserwowana przez poddanych oraz przez brytyjską prasę. Trudno uwierzyć, że jeszcze 40 lat temu prasa nie opisywała życia królewskiej rodziny. Wszystko zmieniło się po 1982 roku i ślubie księcia Karola z urodziwą Dianą Spencer, nazywaną angielską różą.
Buckingham Palace, chociaż pierwotnie zbudowany przez arystokratę, dzisiaj jest siedzibą monarchy (od 1837 roku, czyli czasów królowej Wiktorii). Flaga nad pałacem oznacza, że królowa przebywa w tym miejscu.
Robin Hood – mityczny zbójnik z lasów Sherwood jest znany widzom serial i i filmów z całego świata. Ten zbój pokazywany jest wszędzie, a jego losy są bardzo interesujące. Ot, taki angielski Janosik – zabierał bogatym i wspomagał biednych, był prawy i uczciwy.

Innymi symbolami tego kraju są wrzosowiska, niziny, góry Snowdon oraz Ben Nevis.

Język angielski jest najlepszą promocją Wielkiej Brytanii – korzysta z niego wiele milionów osób na całym świecie. Stał się współczesnym esperanto, językiem znanym i bardzo chętnie używanym. Jest relatywnie nieskomplikowany, ale czyhają w nim pewne pułapki. Ten język jednak jest wyjątkowo chętnie nauczany na całym świecie.

Poczucie humoru jest kolejną typową cechą – humor nieco cyniczny, specyficzny i jedyny w swoim rodzaju.

Wielka Brytania, jej zabytki i kultura interesują osoby z całego świata. Warto zanurzyć się w świat anglosaskiego obyczaju, kultury i sportu. W końcu jest on interesujący i tak bardzo europejski.

  Polecane wpisy

  • Odpoczynek za niewielkie pieniądze w Anglii
   Mały budżet, sporo radości Odpoczynek w niewielkiej cenie jest możliwy. Wystarczy wymyślić kilka [...]
  • Dlaczego warto podróżować?
   Podróże są warte uwagi Podróże zasługują na uwagę. Dlaczego warto podróżować i poznawać świat? Oto [...]
  • Szwajcaria
   Zastanawiając się nad podróżą do kraju, który na pierwszy rzut oka nie należy do turystycznych [...]
  • Duńskie atrakcje
   Spokój Danii, ale pełen atrakcji Dania jest krajem spokojnym – nie ma wysokich gór, [...]
  • Inverness , czyli bliskość jeziora Loch Ness
   Loch Ness, czyli wielka popularność Jezioro Loch Ness jest bardzo popularne. Stąd sława Inverness, [...]
  • Ukraina
   Jednym z najbardziej niedocenianych państw jeśli chodzi o wizerunek „atrakcyjności turystycznej”, [...]